Radio Retro na sylwestra i karnawał w Teatrze Muzycznym

Jak najlepiej rozpocząć Nowy Rok? W dobrym nastroju i z przebojami, które nucą wszystkie pokolenia. Taką propozycję na zakończenie roku i karnawał ma dla swojej publiczności Teatr Muzyczny w Łodzi. W koncercie „Radio Retro” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego wystąpią soliści Teatru Muzycznego i gościnnie – Zuzanna Nowakowska na przemian z Pauliną Łabą-Torres.
 
„Radio Retro” to polskie szlagiery jak „Już nie zapomnisz mnie” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, ale też światowe przeboje jak „Copacabana”, „Cheek to Cheek”, „I Got Rhythm”, „Fly Me to the Moon” czy „Something Stupid”.
 
– Razem z Kubą Szydłowskim wybraliśmy piosenki, które z przyjemnością nucą sobie wszystkie pokolenia – atrakcyjne, miłe dla ucha i pełne humoru. Będzie wyjątkowo, z klasą i z szacunkiem dla kunsztu ich twórców, ale i z przymrużeniem oka… Chcemy, by ten swingowy wieczór pozwolił naszym widzom na niczym nieskrępowaną dobrą zabawę i „chwileczkę zapomnienia” – mówi Daniel Nosewicz, który nie tylko odpowiada za nowoczesne, swingowe aranżacje ponadczasowych przebojów, ale i poprowadzi orkiestrę Teatru Muzycznego w Łodzi. Publiczność może liczyć na oryginalne interpretacje znanych melodii, bo Daniel Nosewicz – nagradzany kompozytor, aranżer, dyrygent i gitarzysta – słynie z dużych orkiestrowych projektów. Aranżował i dyrygował orkiestrą podczas gwiazdorskich koncertów w Operze Leśnej oraz telewizyjnych muzycznych show z udziałem takich gwiazd jak Edyta Górniak, Kayah, Natalia Szroeder, Michał Szpak, Kasia Cerekwicka, Kasia Wilk czy Łukasz Zagrobelny. Angażuje się w różnorodne projekty. Przez kilka lat dyrygował i aranżował dla czołówki europejskiego i światowego bluesa w czasie festiwalu „Blues Na Świecie”. Jest też autorem symfonicznych aranżacji piosenek Sławka Uniatowskiego.
 
W obsadzie sylwestrowo-karnawałowego koncertu znaleźli się soliści Teatru Muzycznego w Łodzi, doskonale znani publiczności i cenieni za znakomite umiejętności wokalne i aktorskie: Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Patrycja Lenarczyk-Onasz, Paweł Erdman, Piotr Płuska, Marek Prusisz oraz reżyserujący „Radio Retro” – Jakub Szydłowski. Gościnnie wystąpi Zofia Nowakowska, która szeroką popularność zdobyła dzięki współpracy z Piotrem Rubikiem i udziałowi w show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wielbicielom teatru znana jest za sprawą ról w musicalu „Romeo i Julia” Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosy, a także roli młodej Marii Antoniny w operze „Ça Ira”, autorstwa basisty i lidera zespołu Pink Floyd – Rogera Watersa. Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklach „Ale musicale”, „Mamma Mia”, „Piloci”, „Aida” czy „Waitress”. Współpracuje też ze studiami dubbingowymi. Jej głos usłyszeć można było w „Zaczarowanej”, „Muppetach” oraz „Elenie z Avaloru” gdzie dubbinguje postać tytułowej księżniczki Eleny. Ostatniego lata stała się też polskim głosem Nali w produkcji Disneya „Król lew”.
 
W kolejnych odsłonach koncertu, który zagości w karnawałowym repertuarze teatru, na zmianę z Zuzanną Nowakowską występować będzie Paulina Łaba-Torres, znana publiczności Teatru Muzycznego w Łodzi z ról w spektaklu „Madagaskar – musicalowa przygoda” oraz w widowisku „Prosimy nie wyrywać foteli”. Aktorka musicalowa i dubbingowa, debiutowała w wieku 18 lat w głównej roli w musicalu „Rent” w Operze na Zamku w Szczecinie. Związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz stołeczną ROMĄ, gdzie można było oglądać ją w musicalach „Mamma mia” i „Piloci”.
 
Sylwestrowo-karnawałowy koncert wymaga właściwej oprawy: efektowne kostiumy do „Radio Retro” przygotowuje Ewa Posmyk, a o choreografię dla solistów i towarzyszących im tancerzy zadba Karolina Rejnus-Mroczek.
 
Bilety na premierę i kolejne koncerty dostępne są w kasie teatru oraz online, a widzowie, którzy zdecydują się zakończyć stary rok w Teatrze Muzycznym mogą liczyć też na symboliczną lampkę szampana w przerwie.
 
REALIZATORZY
 
reżyseria, inscenizacja, światła – Jakub Szydłowski
kierownictwo muzyczne i aranżacje – Daniel Nosewicz
choreografia – Karolina Rejnus-Mroczek
kostiumy – Ewa Posmyk
 
 
OBSADA
 
Zofia Nowakowska / Paulina Łaba-Torres
Emilia Klimczak
Justyna Kopiszka
Patrycja Lenarczyk-Onasz
Paweł Erdman
Piotr Płuska
Marek Prusisz
Jakub Szydłowski
oraz
Tancerze Teatru Muzycznego w Łodzi
Orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi pod batutą Daniela Nosewicza
 
fot. mat.pras Justyna Tomczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *