198424 maja w łódzkim klubie DOM zagra legenda nowej fali – zespół 1984. Dołączy do nich wyjątkowy projekt Szepty i krzyki oraz dobrze znany w Łodzi zespół Little White Lies. Jako support wystąpi Split. Ceny biletów: w przedsprzedaży 10 zł, w dniu koncertu 15 zł, studenci po okazaniu legitymacji 10 zł.

1984  – Grupa powstała w Rzeszowie w 1985 roku z inicjatywy, m.in. Piotra Mizernego Liszcza. Przez ten czas Mizernemu towarzyszyło wielu muzyków, przede wszystkim z rzeszowskiej sceny muzycznej. W 2006 roku Piotr Liszcz zaprosił do współpracy Roberta Tutę (Agresiva 69, NOT, Bielas i Marynarze). Efektem tej współpracy jest płyta „4891” wydana w 2007 roku. Obecnie muzycy ponownie zaszyli się w studiu, by zarejestrować materiał na kolejną płytę. Część materiału już będziemy mogli usłyszeć na najbliższych koncertach, m.in. właśnie na łódzkim. 1984 w swoim dorobku ma takie kąski jak: Sztuczne oddychanie, Specjalny rodzaj kontrastu, Tu nie będzie rewolucji, Radio niebieskie oczy Heleny czy Dla kogo pracujesz?.

Szepty i Krzyki – to tytuł płyty, którą współtworzą muzycy zespołów: iNNi oraz Projekt LR. Część tego składu zobaczymy na scenie w Łodzi i Warszawie, podczas koncertów „Radio niebieskie oczy heleny”. Na wydawnictwo złoży się nie tylko CD, ale także tomik poetycki zwizualizowany, m.in. przez Marcina Satie Novaka, Patrycję Kotecką i Annę Szałkowską. Płyta jest próbą syntezy tego co obie formacje na co dzień tworzą – od nowej fali, po industrial i electro – do tekstów Artura Szuby. Będzie to kolekcjonerska edycja, a każdy egzemplarz będzie ręcznie numerowany. Autorem okładki jest Marcin Satie Novak. Fundusze na to wydawnictwo również zebrała społeczność skupiona w portalu MegaTotal.pl. gdzie iNNi i Projekt LR już wcześniej wydali swoje płyty.

Little Whitle Lies – Spotkali się raz na sali prób, żeby odreagować i narobić trochę hałasu dla zabawy. Po dwóch butelkach wina dorwali się do sprzętu i zaczęli improwizować. Ku ich zdziwieniu, bałagan jaki tworzyli kształtował się w spójną całość. Tej nocy powstał pomysł na Little White Lies – czyli minimalizm i energia w jednym. Od 2011 pracowali nad materiałem, używając jedynie gitary i automatu perkusyjnego. Przesterowane dźwięki, proste, monotonne bity, szybkie tempo, dwa ekspresyjne wokale, za1duch i erotyczne napięcie – tyle im potrzeba aby uwieść publikę. Ich debiutancki album „Devils In Disguise” nagrany i wyprodukowany przez Pawła Cieślaka (m.in. Tryp, Fonovel) w „Hasselhoff Studio”, wydany przez warszawską oficynę FYH!Records ukazał się pod koniec 2012 roku. W marcu 2013 „Devils In Disguise” otrzymało tytuł najlepszej łódzkiej płyty roku w plebiscycie Gazety Wyborczej Co Jest Grane.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Dawid_Podsiadlo_FOTO_Lukasz_Zietek_78741
Red Bull Tour Bus: Dawid Podsiadło
APF1fot.Dariusz_Ptaszynski
Another Pink Floyd w Filharmonii Łódzkiej
THMK w Lordi’s

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*