Radio Lutnia wznawia nadawanie

Subiektywne kalendarium kulturalne, dźwiękowe wyprawy za kulisy grudniowej premiery, audycje na żywo, mnóstwo muzyki i sylwestrowy koncert. Za sprawą Radia Lutnia Teatr Muzyczny w Łodzi ponownie zagości w radioodbiornikach łodzian. Pierwsza audycja na żywo – Mikołajkowa – już dziś od g. 17.00 na częstotliwości 90,08 FM.

–  Radio Lutnia powraca, bo to świetna forma kontaktu z naszą publicznością. Proponujemy mnóstwo muzyki, zakulisowe ciekawostki, spotkania z artystami z łódzkich instytucji kultury, nie tylko teatrów. Radio Lutnia daje czas na długie rozmowy  i ciekawe spotkania – mówi Grażyna Posmykiewicz.

Radio Lutnia nadaje na częstotliwości 90,8. Jego program wypełnia emitowana non stop muzyka bez reklam oraz audycje na żywo.

– Pierwsza z nich już dziś. To Mikołajkowy prezent dla najmłodszych słuchaczy – mówi Anna Korzon-Wnukowska, która odpowiada za ramówkę Lutni. – Zapraszamy do spotkania z Kolorkiem z Łodzi, na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych i warsztaty arte dla całych rodzin. Nie zabraknie pięknej bajki – zachęca.  

Audycji na żywo wysłuchać będzie można także w każdą grudniową środę o g. 14.30. W ramach „Qulturalnej środy” powrócą serwisy informacyjne i audycje takie jak  Trzymaj z Kulturą oraz O-Twórz Teatr, ale pojawią się też nowości jak Łódzki Subiektywny Kalendarz Kulturalny, autorska audycja Marcina Zawady czy spotkania z Kolorkiem, który zdradzi młodszym słuchaczom wiele łódzkich tajemnic.

W radiowych audycjach ponownie usłyszeć będzie można dyrektorów Grażynę Posmykiewicz oraz Jakuba Szydłowskiego, artystów i pracowników teatru, którzy opowiedzą między innymi o przygotowaniach do sylwestrowej premiery „Radio Retro”, która będzie też transmitowana na  antenie Lutni.

Teatralna rozgłośnia ma kilka dodatkowych świątecznych propozycji. W poniedziałek, 20 grudnia o g. 17.00 wyemitowany zostanie „Dziadek do orzechów”, czyli utrzymane w fantastycznej, baśniowej konwencji opowiadanie dla dzieci autorstwa E.T.A. Hoffmanna  w wykonaniu artystów i pracowników teatru.

24 grudnia, już o godz. 10.00 zacznie się Wigilia z Muzycznym, wypełniona najpiękniejszymi świątecznymi melodiami. Ostatni dzień roku będzie zaś na antenie Lutni czasem podsumowań i emisji koncertu „Radio Retro” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego i pod kierownictwem muzycznym Daniela Nosewicza W obsadzie znaleźli się soliści Teatru Muzycznego w Łodzi, doskonale znani publiczności i cenieni za znakomite umiejętności wokalne i aktorskie: Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Patrycja Lenarczyk-Onasz, Paweł Erdman, Piotr Płuska, Marek Prusisz oraz Jakub Szydłowski. Gościnnie wystąpi Zofia Nowakowska.

Radia Lutnia w swoich radioodbiornikach słuchać mogą mieszkańcy Łodzi, ale nadaje też w internecie. Rozgłośnia radiowa korzysta z pozwolenia na nadawanie okazjonalne, które wygaśnie 5 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *