altOglądając prace Piotra Kuczyńskiego i Michała Ludwiczaka nabieramy przekonania, iż wybierając się nawet na zwykły spacer warto mieć przy sobie aparat fotograficzny. Od 2 lutego zdjęcia wymienionych fotografów można podziwiać w przestrzeniach Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

 
„Przyroda wokół nas” to ekspozycja dwóch indywidualnych wystaw. Prace Piotra Kuczyńskiego powstały w okresie ostatnich 12 miesięcy, podczas wędrówek po Puszczy Noteckiej, na Kaszubach, nad Biebrzą i na Roztoczu. – Chciałbym zachęcić wszystkich, do spędzania wolnego czasu na spacerach, bo moje zdjęcia prezentowane na wystawie powstały właśnie podczas zwykłych spacerów w niezwykłych miejscach – mówi Piotr Kuczyński.
Prace Michała Ludwiczaka wykonane zostały w ciągu kilku ostatnich lat nad zbiornikiem Jeziorsko, na Pojezierzu Brodnickim, w Tatrach oraz w innych urokliwych zakątkach naszego kraju. – Aby zobaczyć na własne oczy i uchwycić niepowtarzalne piękno przyrody trzeba zboczyć z głównych szlaków turystycznych, wejść w las, przejść przez gęste zarośla. Tylko wewnętrzna potrzeba poszukiwania i pokonywania przeszkód gwarantuje niepowtarzalne doznania w spotkaniach z naturą. – przekonuje Michał Ludwiczak.
 
alt
 
Piotr Kuczyński (rocznik 1965) fotografią zajmuje się już od przeszło 30 lat. Jako członek nieistniejącego już „Foto klubu 77” działającego przy łódzkim klubie „Siódemki” oraz studenckiego klubu turystycznego „W siną dal” fotografował głównie ludzi i krajobrazy. Od ośmiu lat zajmuje się bardzo trudną, lecz jakże wdzięczną dziedziną fotografii, jaką jest fotografowanie przyrody. Od 2006 r. członek Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Łódzki), zaś od 2009 r. zasila szeregi naszego Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. W 2009 roku wraz z grupą kolegów i koleżanek założył Stowarzyszenie Foto Humanum.

Michał Ludwiczak (rocznik 1976) z zawodu informatyk, ale jego życiową pasją jest fotografia. Przygoda z fotografią zaczęła się w 1997 r. podczas jesiennego wyjazdu w Tatry. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Łódzki). Autor kilku indywidualnych wystaw i współautor wielu wystaw zbiorowych. Na swym koncie ma także sukcesy – jest laureatem fotograficznych konkursów lokalnych i ogólnopolskich. Prowadzi stronę internetową www.fotomichal.pl.

Wystawa prezentowana będzie w ŁTF do 22 lutego.


Przyroda wokół nas w ŁTF Przyroda wokół nas w ŁTF Przyroda wokół nas w ŁTF Przyroda wokół nas w ŁTF
Przyroda wokół nas w ŁTF Przyroda wokół nas w ŁTF Przyroda wokół nas w ŁTF Przyroda wokół nas w ŁTF

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jacek Kołodziejski – Freckle’s w Galerii FF (foto)
13112012_055
Potęga Łodzi – Power of Łódź 2012 (foto)
1204_003
Discover Europe w Muzeum Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*