DSC_4012

Zbiór skrajnie rożnych ujęć naszego miasta pokazuje je z zupełnie odmiennych stron. Dla jednych, jest to miasto kultury, bastion kreatywności i artystycznego postępu. Dla innych, zwyczajny dom, do którego zawsze wracają i którego nie chcieliby opuszczać.

Wszyscy starają się uchwycić jego wyjątkowość i ujrzeć w nim to, co do tej pory nie zostało zauważone. Setki barw, napisów, budynków i ludzi, ujętych w ramach szerokiej na kilkanaście, kilkadziesiąt centymetrów fotografii – to nasza codzienność, świat w którym żyjemy, tworzymy i którego jesteśmy mikroskopijna częścią.

Być może, ujęci na jednej z tych fotografii, stoimy właśnie na autobusowym przystanku, wychodzimy ze sklepu, czytamy książkę, ukryci za jednym z kamienicznych okien, lub… biegniemy w sobie tylko znanym kierunku, nieświadomi naszego wiecznego utrwalenia.

DSC_4015

Możliwe, że to właśnie taka Łódź powinniśmy prezentować, o takiej opowiadać i taką dokumentować – Łódź prawdziwą, autentyczna, naszą i nierozerwalnie powiązaną z naszym życiem.

Łódź  łódzką, a nie pocztówkową karykaturę z turystycznej ulotki.

***

„Łódź – Widoki Poza Pamięcią” to album, wydany przez Szkołę Filmową. Zawarta w nim kolekcja fotografii to prace studentów i wykładowców Katedry Fotografii PWSFTviT, których prace zaprezentowano również w ramach ekspozycji, trwającej do 10 lutego br.

Wystawa została zorganizowana dzięki współpracy Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

 


Galeria Chimera Galeria Chimera Galeria Chimera
Galeria Chimera Galeria Chimera Galeria Chimera

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Avangranda w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)
12042013_231
Wystawa prac Eugeniusza Hanemana (foto)
Kształt wyobrażonego w Galerii Bałuckiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*