DSC_2442

Kino Perła to nocne kino plenerowe. Do końca sierpnia, od środy do niedzieli, na dziedzińcu przed klubami DOM i Spaleni Słońcem emitowane są wyjątkowe filmy.

W miniony piątek widzowie Kina Perła mieli okazję przenieść się do świata Charliego Chaplina, który wcielił się w tytułowego „Dyktatora„.

Ten, znany wszystkim film, powstały w 1940 r. w reżyserii Charlie Chaplina, ukazuje w satyrycznym podejściu Adolfa Hitlera i narodowy socjalizm. Jest to jednocześnie pierwszy film dźwiękowy Chaplina.

Każdy tydzień podzielony jest na różne projekcje tematyczne, a kolejno w środy prezentowane są „Filmy łódzkiej Szkoły Filmowej”, w czwartki „Mocne Kino”, w piątki „Comedy Friday”, w soboty „Sobotni KremDelaKrem”, zaś w niedziele, do 7 lipca prezentowane były „Straszne Historie by Derrick Ogrodny”.

W każdą środę, prezentowane są etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów Łódzkiej Szkoły Filmowej, czwartki to dni dla widzów o mocnych nerwach. Piątki to okazja do chwili wytchnienia z komedią w tle. W  ramach tego cyklu prezentowane są znane i lubiane filmy oraz klasyki z od 30′ do 50′. Niedziele to gratka dla miłośników horrorów i thrillerów, wybranych przez Derricka Ogrodnego. Te pokazy poprzedzone były charakterystycznymi wykładami Derricka mówiącymi o jego pasjach związanych ze światem filmowych horrorów.

W te wakacje, w ramach Kina Perła zobaczymy jeszcze:

8 sierpnia „Noi albinoi”
9 sieprnia „Pół żartem, pół serio”
15 sierpnia „Musimy porozmawiać o Kevinie”
16 sierpnia „Guzikowcy”
22 sierpnia „Dorian Grey”
23 sierpnia „Chińczyk na wynos”
29 sierpnia „Do szpiku kości”
30 sierpnia „Drapacz chmur”

Kino Perła to ogólnopolski projekt jednego z browarów. Plenerowe pokazy prezentowane są również w Warszawie, Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Zwierzyńcu, Bydgoszczy i Krakowie. Początek zawsze po 21. Ostatni pokaz odbędzie się 31 sierpnia.

(Tekst – Mat. Prasowe; Fot. A.Fochtman)

                                           Więcej o kinie na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kara_011
Se-Ma-For i Muzeum Bajki w Łodzi (foto+wideo)
Kadr_z_filmu_Jadzia_re._Bartomiej_muda_zdjcia_Daniel_Wawrzyniak
Łódzkie Migawki gotowe (wideo)
Polskie Oscary w Muzeum Kinematografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*