„Cóż po Chopine” – projekt polimedialny (foto)

chopin_008Na pytanie zawarte w tytule ekspozycji próbowały odpowiedzieć osoby związane z Miejską Galerią Sztuki, PWSFTviT w Łodzi oraz Akademią Muzyczną w Łodzi.

 
7 października po 18 otwarto w Ośrodku Propagandy Sztuki polimedialną wystawę „Cóż po Chopinie”. To kolejna „cegiełka” wielkich obchodów 200-lecia urodzin tego wybitnego, polskiego kompozytora. Jego roli i wartości pozostawionej po nim muzyki dla naszego kraju i świata nie da się przecenić. To artysta ponadczasowy, który w mistrzowski sposób potrafił wykorzystać możliwości fortepianu.

I to właśnie fortepian jest jednym z czołowych elementów ekspozycji umiejscowionej w OPS. Na fotografiach możemy poznać jego historię i przemianę. Instalacje pozwalają poznać możliwości tegoż instrumentu, w klasyczny, jak i w oryginalny sposób. Do tego dodać trzeba prezentowane wideoarty przekładające muzykę Fryderyka Chopina na język filmu.

„Cóż po Chopinie..” to projekt wieloetapowy. 7 października mogliśmy poznać tylko część z ekspozycji autorstwa m. in. Krzysztofa Rynkiewicza, Marty Kacprzak i Cypriana Piwowarskiego. 14 października czeka nas instalacja dźwiękowa „Echa i po-słuchy” oraz etiudy wizualne autorstwa studentów PWSFTviT. 23 października Ośrodek Propagandy Sztuki zaprasza na recital bi-fortepianowy Zygmunta Krauze. Finisaż ekspozycji odbędzie się 7 listopada.

Na zakończenie warto samemu zadać sobie pytanie „cóż po Chopinie”? Czy jedynie nazwisko, utwory, czy może coś więcej? Odpowiedź powinien znaleźć każdy z osobna.
 
"Cóż po Chopine" - projekt polimedialny "Cóż po Chopine" - projekt polimedialny "Cóż po Chopine" - projekt polimedialny
"Cóż po Chopine" - projekt polimedialny "Cóż po Chopine" - projekt polimedialny"Cóż po Chopine" - projekt polimedialny "Cóż po Chopine" - projekt polimedialny
   
Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *