hiszpanskiefiestyW czwartek, 13 czerwca o godz. 19 w Domu Literatury rozpocznie się spotkanie z Katarzyną Kobylarczyk, autorką reporterskiej książki „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty”. Poprowadzi je Agnieszka Cytacka. Wstęp wolny.

„Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty” to opowieść o kraju, gdzie wieje tramontana, szatański wiatr z opowiadania Márqueza, gdzie ludzie dla zabawy podpalają styropianowe figury większe od domów, a w święta obrzucają się cukierkami, błotem, zdechłymi szczurami i rzepą. To relacja z miejsc, gdzie w Wielki Piątek bije się w bębny, aż krwawią dłonie, a czarownice odpędza się ciepłą wódką. To także zbiór hist…orii o bandytach, rzeźnikach, królach i tancerkach z zapomnianych miasteczek Kastylii-La Manchy, Andaluzji, Estremadury i Katalonii. Książka jest owocem trzech lat życia i podróży po Hiszpanii, a przede wszystkim pogoni za iberyjskimi fiestami.

Katarzyna Kobylarczyk (ur. 1980) – reportażystka, w latach 2002-2008 dziennikarka krakowskiego „Dziennika Polskiego”. O Nowej Hucie, z której pochodzi, napisała zbiór reportaży Baśnie z bloku cudów. Publikowała w „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce” i „National Geographic Traveler”. Laureatka dziennikarskiej Nagrody Zielonej Gruszki i nagrody „Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji”. W 2008 roku wyjechała z nowohuckiego mieszkania na parterze, by pomieszkać na siódmym piętrze w Cartagenie, trzecim piętrze w Gironie, czwartym piętrze w Albacete i w niewielkim domku w Gelves koło Sewilli. Autorka bloga septimo-piso.blogspot.com.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
targi_pism_i_wydawnictw_modoliterackich_20140713_1482170655
Niebostan niszowych wydawnictw
Ostatni turnus: pocztówki z wczasów w PRL-u / spotkanie autorskie
FML_Plakat_www
Forum Młodej Literatury – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*