P121019021 stycznia w klubie przy Piotrkowskiej 102 gościł zespół Pustki. Muzycy zdecydowanie nie grali dla pustej sali. Łódź Kaliska była wypełniona po brzegi wielbicielami ambitnych dźwięków. Można było się dopatrzeć osób w najróżniejszym wieku. Po raz kolejny sprawdziło się więc hasło: Muzyka łączy pokolenia.

Grupa przyjechała do Łodzi promować swoją nową płytę „Kalambury”. Album zawiera nowatorskie interpretacje wierszy klasyków poezji, m.in. Broniewskiego, Tuwima i Wyspiańskiego. Wszystko to oprawione melancholijną, nastrojową muzyką, a przede wszystkim niekonwencjonalnym wokalem Basi Wrońskiej, daje zadziwiający efekt i pozwala odczytać nam te wiersze na nowo.

Piosenki z nowego albumu stanowiły prawie połowę czwartkowego repertuaru Pustek. Nie zabrakło też rzeczy nieco starszych, np. „Parzydełka”, „Nic do powiedzenia” czy „Końca kryzysu”. Ciekawym urozmaiceniem występu było wykonanie „Znaku równości” z repertuaru Republiki. Grupa dwukrotnie powracała na bis, a owacjom zgromadzonych nie było końca.

Muzycy nie tracili czasu na zbędne komentarze po każdej z piosenek. Po prostu grali. Mimo tego, że mają dość standardowe instrumentarium, (gitara, bas, perkusja, klawisze), potrafili oczarować publiczność swoim występem. Nie wolno zapomnieć o kojącym wokalu Basi Wrońskiej, bez którego występy zespołu nie byłyby aż tak atrakcyjne.

Pustki w Kaliskiej Pustki w Kaliskiej Pustki w Kaliskiej
Pustki w Kaliskiej Pustki w Kaliskiej Pustki w Kaliskiej
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
022alles
Kevlar i Alles zagrali w DOMu (foto)
IMG_1586
Gaba Kulka w Wytwórni (foto)
25072013_303
Marienburg w Scenografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*