allesRadykalny przekaz w dwóch skrajnie różnych oprawach muzycznych to propozycja klubu DOM na najbliższy piątek (20 stycznia). Na scenie klubu wystąpią Alles i Siksa. Początek imprezy o godzinie 21. Bilety kosztują 20 zł.

Paweł Strzelec i Marcin Regucki, pod szyldem Alles, tworzą ciężką muzykę na ciężkie czasy. Ich efektowny zlepek minimalu, electropunku, dark-, synth- i coldwave’u w połączeniu z punkowymi tekstami, tworzy wybuchową mieszankę, którą można określić mianem anarchowave.

Ich niezwykle udany debiut Post z 2014 roku, został doskonale przyjęty przez pasjonatów zimnofalowej stylistyki. Mają na koncie nie mniej udane EP: Union i Together We Are Alles. Ten drugi to zbiór odświeżonych wersji utworów legendarnych polskich zespołów punkowych. Podczas piątkowego koncertu,muzycy będą promować radykalniejszego w wymowie następcę Post, album Culture.

Siksa to minimalistyczny muzycznie i wyjątkowo ekspresyjny w treści duet na wokal i bas. Po rewelacyjnym listopadowym występie, powraca do klubu DOM, by zaprezentować słuchaczom premierowy materiał. To, co wyróżnia ten projekt, to nadekspresja zawsze odzianej w ekstrawaganckie kostiumy wokalistki, bez oporów wygłaszającej kontrowersyjne teksty.

Ich twórczość można określić, jako połączenie punkowej energii ze współczesną literaturą i sztuką krytyczną. Teksty Siksy poruszają niewygodne kwestie feministyczne, polityczne i społeczne. Nie brak w nich humoru i pretensjonalnych odniesień do codzienności.

Alles i Siksa dadzą popis swoich umiejętności już w najbliższy piątek w klubie DOM. Na afterparty zagrają Wiktor Skok i Glitter Glass. Początek imprezy o godzinie 21. Wstęp na koncerty wynosi 20 zł, a na afterparty jest darmowy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
10 lat Festiwalu Soundedit – kolejne Fortepiany Wolności
bentlife
Bent Lige, Light It Up w Grandzie
spirit
BDTH 10 3/4 – Parricide w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*