IMG_2077

Za nami kolejna odsłona tegorocznej edycji regionalnej odsłony Festiwalu Puls Literatury. Impreza odbyła się w piątek, 14 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu Agnieszki Grajnert. Potem nastał czas na rozstrzygnięcie IV Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej. I miejcie zajął Maciej Kaźmierczak, II miejsce Izabela Pawlak, III miejsce Anna Grzanek. Wyróżniono również Kornela Mikołajczyka, Aleksandrę Kołyszko, Joannę Dzięciołowską, Marka Pietrusewicza i Adama Wnuka.

Na zakończenie odbyło się spotkanie z jednym z jurorów, laureatem Nagrody Polskiej Literatury Grozy imienia Stefana Grabińskiego, Krzysztofem Maciejewskim.

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi odbędzie się w dniach 28 listopada – 8 grudnia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Verdana Rudan, Jurij Andruchowycz, Eustachy Rylski czy laureaci OKP im. Jacka Bierezina. Wcześniej odbędą się imprezy w regionie – 21 listopada w Brzezinach, 22 listopada w Poddębicach i 26 listopada w Bełchatowie.

Organizatorami Pulsu są Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.

Zobacz także:

Puls Literatury w Ujeździe (foto)

Puls Literatury w Parzęczewie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XIV Festiwalu Puls Literatury – dzień 3 (foto)
ZaPolska pod lupą – festiwal literacki
konferencja
Czytanie i bajanie – konferencja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*