IMG_9792

Za nami kolejna odsłona regionalnej edycji VIII Festiwalu Puls Literatury. Impreza odbyła się w piątek, 7 listopada w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie.

Rozpoczęło się od dyktanda organizowanego w ramach Pulsu Języka. Potem nastał czas na recital Roberta Kanteckiego z zespołem, krótkiej wzmiance poświęconej Janowi Sztaudyngerowi,rozstrzygnięciu konkursu malarskiego „Fraszki na płótnie” nastał czas na najważniejsze wydarzenie dnia.

W X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Czarno na białym” pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Dańczyszyn, kolejne Anna Miłek i Rafał Baron. Wyróżnienia otrzymali: Mirosław Kowalski, Elżbieta Galoch, Kacper Płusa, Bożena Kaczorowska i Mariola Kruszewska.

Po rozstrzygnięciu odbyło się spotkanie z Czesławem Markiewiczem, laureatem poprzedniej edycji konkursu. Na zakończenie wystąpiła grupa Błogostan.

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi odbędzie się w dniach 28 listopada – 8 grudnia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Verdana Rudan, Jurij Andruchowycz, Eustachy Rylski czy laureaci OKP im. Jacka Bierezina. Wcześniej odbędą się imprezy w regionie – 14 listopada w Radomsku, 21 listopada w Brzezinach, 22 listopada w Poddębicach i 26 listopada w Bełchatowie.

Organizatorami Pulsu są Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.

Zobacz także:

Puls Literatury w Ujeździe (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
23112012_182
Festiwal Puls Literatury 2012 w Brzezinach (foto)
Ojczyzna Polszczyzna. Tuwim. Dodaj do ulubionych w Poddębicach (foto)
IMG_0474
Festiwal Puls Literatury w Parzęczewie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*