siatkaplzowaaaa21 i 22 maja na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi rozegrane zostały II Turnieje Eliminacyjne Mężczyzn i Kobiet cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej zorganizowane przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, we współpracy ze Społeczną Wyższą Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz Łódzkim TKKF przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Po raz kolejny okazało się, jak wielkim powodzeniem cieszy się w naszym mieście ta dyscyplina sportu. Tym razem do zawodów zgłosiło się 61 par. O ile jednak przyzwyczailiśmy się, że od dwóch lat do turnieju męskiego zgłasza się regularnie powyżej 30 par, o tyle udział 27 par kobiecych jest ewenementem w skali całego kraju. Dla porównania, w ubiegłorocznych eliminacjach do Mistrzostw Polski Kobiet tylko w jednym turnieju wystąpiło więcej par.

W sobotniej rywalizacji panów pewne zamieszanie wywołało pojawienie się w drabince turniejowejnazwisk niezwykle utytułowanej polskiej pary Parkitny/Poinc. Okazało się jednak, że to już następne pokolenie siatkarzy plażowych. W turnieju wystąpił bowiem syn Dariusza Parkitnego – Kamil oraz Witolda Poinca – Dorian.

Zwycięzcami turnieju została para z Nysy Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz. Drugie miejsce zajęła łódzka para Krzysztof Kłaczek/Tomasz Karbowicz, trzecie zespół z Burzenina Karol Kurowski/Tomasz Otrębski po zwycięstwie nad drużyną z Pabianic – Przemysław Pawłowski/Andrzej Romanowski.

Panie rozgrywały swoje mecze w niedzielę. I choć na starcie zabrakło kilku par, które reprezentowały nasze uczelnie w Akademickich Mistrzostwach Polski, to wiele spotkań stało na bardzo wysokim poziomie.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna – Karolina Kłodzińska i Anna Kurzdym, która pokonała w finale 2:0 Blankę Lipowska i Martę Jaszczuk. W spotkaniu decydującym o trzecim miejscu para Hanna Kociołek i Agnieszka Raczyńska pokonały 2:0 Martynę Witkowską o Agnieszkę Leśniewicz.

Kolejne, III Turnieje Eliminacyjne Mężczyzn i Kobiet, organizatorzy planują rozegrać w dniach 18-19.06.2011 tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi przy ul. Dąbrówki 1. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do czynnego uczestnictwa. Dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie turnieju www.plazowka-lodz.info