beachsoccerW tym roku sezon letni w Manufakturze zainauguruje Puchar Polski PZPN w piłce nożnej plażowej, czyli jedno z największych sportowych wydarzeń organizowanych w Polsce.

Łodzian będzie reprezentować Grembach, najbardziej utytułowana drużyna w tej dyscyplinie w kraju. Zespół to wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharów i Superpucharów Polski. Po ubiegłorocznym turnieju Euro Winners Cup plasuje się na szóstym miejscu w klasyfikacji europejskiej. W tym roku piłkarze zmierzą się z 12 drużynami w walce o Puchar Polski. W ramach rozgrywek na plaży Manufaktury odbędzie się wiele pasjonujących meczów między zawodnikami najlepszych drużyn.

Osoby odwiedzające w weekend (13-15 czerwca) Rynek Manufaktury, będą świadkami jednego z największych piłkarskich wydarzeń organizowanych w naszym mieście (i kraju) – finału rozgrywek Pucharu Polski PZPN w piłce nożnej plażowej. W ciągu tych trzech dni, zmagać się ze sobą będzie dwanaście najlepszych drużyn naszego kraju.

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć najlepszych sportowców reprezentujących tę szybko rosnącą w popularność dyscyplinę. Zmagania Reprezentacji Polski w beach soccerze w Hadze oglądało ponad 170 tys. osób, co jest liczbą przekraczającą oglądalność wielu spotkań ligowych Ekstraklasy. Reprezentantów Polski będzie można obejrzeć na żywo w akcji na plaży w Manufakturze – aż siedmiu z nich jest na co dzień zawodnikami łódzkiego Grembacha. I nie brakuje wśród nich „wielkich” nazwisk.

Kapitan drużyny, Witold Ziober, jest synem znanego fanom tradycyjnej piłki nożnej Jacka Ziobera – wieloletniego piłkarza ŁKS Łódź, który kilka lat grał również dla francuskiego Montpellier i hiszpańskiej Pampeluny. Z kolei napastnik Grembacha Łódź, Bogusław Saganowski, to nikt inny jak brat grającego obecnie w Legii, a wcześniej też związanego z Łodzią – Marka Saganowskiego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Piłkarski plac zabaw powstał na Widzewie
widzewslask_099
Widzew Łódź – Śląsk Wrocław 2:2 (foto)
Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku na ŁKS-ie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*