rcl122Tor Racing Center Łódź przyjmuje już zgłoszenia na Puchar Łodzi w Kartingu Halowym 2016, który odbędzie się w sobotę, 22 października o godz. 22:00 wieczorem. Impreza zapowiada się na najbardziej prestiżowe wydarzenie kartingowe w regionie, ponieważ oprócz wielu nagród (w tym finansowych) udział zapowiedziało wielu kierowców z całej Polski, w tym z czołówki Polish Indoor Kart Championship (nieoficjalnych mistrzostw Polski w kartingu halowym).

Zawody zostaną przeprowadzone w dwóch kategoriach wagowych Junior (doważanie do 70 kg) i Senior (doważanie do 95 kg). Zwycięzca każdej z nich otrzyma 500 złotych, pamiątkowy puchar, gadżety renomowanej firmy Sparco oraz bon zniżkowy na zakupy w łódzkim sklepie Motorsporter.com z akcesoriami do uprawiania sportu samochodowego, w tym kartingu. Drugie miejsce podium oprócz przyznania pucharu premiowane będzie nagrodą w wysokości 300 złotych oraz 15% bonem do wykorzystania w Motorsporter.com wraz z markowymi gadżetami Sparco. Zdobywcy trzeciego miejsca do pucharu otrzymają 200 złotych gratyfikacji, a na zakupach w Motorsporter.com wydadzą 10% mniej i otrzymają zestaw gadżetów Sparco.

Przygotowano także dodatkowe nagrody. Autor najszybszego pojedynczego okrążenia zawodów otrzyma karnet na 10 jazd na torze Racing Center Łódź, który jest największym tego typu obiektem w mieście. Oprócz tego w trakcie dekoracji podium obu kategorii wśród kierowców, którzy znaleźli się poza czołową trójką zostaną rozlosowane kolejne 10-procentowe bony od Motorsporter.com, które stoisko będzie tego dnia też obecne w recepcji toru halowego przy ul. Wydawniczej 5 w Łodzi. Upominki dla zawodników spoza podium przygotował także Karting My Life Style i Racing Center.

W Pucharze Łodzi będzie można zdobyć punkty do cyklu Sodi World Series Sprint Cup. Uczestnicy będą korzystać z wózków Sodi RX8 z serii Prestige francuskiego producenta wyposażonych w silnik Hondy o pojemności 270 cm3 i mocy 9 koni mechanicznych. Po raz pierwszy na obecnej konfiguracji toru Racing Center Łódź zawody zostaną rozegrane w odwrotnym do standardowego kierunku Reverse. Ma to na celu maksymalnie wyrównać szanse przyjezdnych kierowców (wkrótce zostaną zapowiedziane oficjalne treningi w odwrotnej konfiguracji). Do startu zawodnik potrzebuje kasku typu zamkniętego, który ewentualnie można bezpłatnie wypożyczyć na miejscu (ale należy posiadać kominiarkę/balaklawę). Zalecane (nie wymagane) jest wyposażenie kartingowe w postaci kombinezonu, rękawic, ochraniaczy na żebra, ochraniaczy karku. Tego typu akcesoria będzie można przymierzyć i ewentualnie zakupić na miejscu przy stoisku Motorsporter.com.

Każdy z przyjętych zawodników otrzyma możliwość udziału w czterech wyścigach eliminacyjnych z obowiązkowym pit-stopem w losowych grupach i gokartach. W każdym z nich za miejsce na mecie zostaną przyznane punkty według klucza (11-9-7-6-5-4-3-2- każde kolejne 1 pkt). Układ na lotnym starcie będzie formowany przez jedno pomiarowe okrążenie kwalifikacyjne tuż przed wyścigiem. Po dodatkowym punkcie będzie można zdobyć za wygranie kwalifikacji oraz best lap wyścigu. Suma punktów bonusowych i wyścigowych będzie decydować o awansie do wyścigu finałowego danej kategorii, w których przewidziano po 12 miejsc.

Przed wyścigami finałowymi będzie można pokonać 3 okrążenia kwalifikacyjne, z których najlepsze zdecyduje o pozycji na starcie. Bieg wyścigowy także będzie miał obowiązkowy pit-stop. Poszczególne 12 miejsc będą premiowane punktami według klucza (25-18-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4). Bonusowe punkty za pole position i best lap także będą przyznawane. Zdobywcą Pucharu Łodzi 2016 w danej kategorii zostanie zawodnik z największą liczbą punktów z całych zawodów (wyścigów eliminacyjnych + wyścigu finałowego + bonusy).

Sędzią głównym zawodów będzie nieoficjalny mistrz Polski w kartingu halowym, Artur Pel z Łodzi.

Wpisowe od zgłoszenia w kategorii wagowej wynosi 299 zł (można zgłosić się w dwóch klasach). Zapisy online są możliwe na stronie organizatora (rcw2.pl/puchar).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2017-07-09_pasiewicz3
Karol Pasiewicz zwycięża w piątej serii Rok Cup Poland
challenge2016se
Sodi World Series
_DSC1812_DxO
Wyścigi Samochodowe Głuchoniewidomych (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*