glowne_ptaszek

Sportowa, niezobowiązująca i uniwersalna kolekcja Moniki Ptaszek to próba przeformułowania męskiego postrzegania mody. Na wybiegu zagościły nowoczesne i stonowane propozycje idealne dla każdego mężczyzny ceniącego sobie nie tylko wygodę ale i elegancję.

Designer Avenue to esencja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Podczas trzydniowego maratonu pokazów swoje kolekcje prezentują polscy projektanci ubioru oraz goście specjalni z zagranicy. Przegląd, skondensowany w jednym miejscu i czasie, tworzy niezwykły spektakl kreatywności oraz różnorodności w podejściu do mody.

Monika Ptaszek to łódzka projektantka, która kilka lat temu postanowiła porzucić projektowanie dla kobiet i w pełni oddać się tworzeniu oryginalnych i odważnych ubrań dla mężczyzn. Ptaszek twierdzi, że panowie są gotowi na rewolucję w garderobie, a przy okazji nie kręcą nosem jak panie, dlatego projektowanie dla nich jest zdecydowanie przyjemniejsze.

Projekty Ptaszek charakteryzują się przede wszystkim niekonwencjonalnymi tkaninami i niezawodnymi konstrukcjami. Te pierwsze potrafi sprowadzić z Francji i Włoch, te drugie to zasługa zaufanej konstruktorki, z którą pracuje na co dzień. W połączeniu ze zwariowanymi pomysłami, które potrafią zrodzić się w głowie projektantki w najmniej oczekiwanym momencie, ubrania Ptaszek stają się wybuchową, czyli szalenie modną mieszanką trendów dla współczesnego mężczyzny.

DSC_8472

Fot. Agata Kobierska

Kolekcja 2013 – PtASZEK „…Zewsząd śmierć uderza o burtę. Na fali truchło, szczątki statków i nic. Tylko cisza i przeszywająca śmierć. Dogorywanie człowieka morza skutego lodem i przeszytego zimnem. Samotność starego człowieka morza i masztu. Pokładu bezsilności i zwątpienia. Legenda o WARSHIP już dawno opadła na dno…”

Nie zapominajmy jednak o innych wydarzeniach polskiego tygodnia mody. Cały czas podziwiać możemy wystawę Young Fashion Photographers Now, której celem jest promocja młodych, zdolnych fotografików mody na najbardziej prestiżowej imprezie modowej w Polsce a także poszukiwanie nowych trendów w fotografii mody. Wystawa ma miejsce w miasteczku modowym w bliskim sąsiedztwie Showroom i Concept Store.

Godziny otwarcia wystawy są takie same jak godziny otwarcia Showroomu: niedziela: 13:00-20:00.

(Tekst na podst. mat. prasowych)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Centrum_Promocji_Mody
Co nowego na Fashion Week Poland? (foto)
prada_glowne_2014
Fashion Week 2014: Ruiz de la Prada w Łodzi! (foto)
FashionPhilosophy Fashion Week Poland – jesień 2010 – informacje, program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*