W piątek, 12 października o godz. 21 w DOMu rozpocznie się koncert formacji Psychocukier promujący ich najnowszą płytę „Antypody umysłu”. W roli supportu wystąpi zespół Dziewuchy.

Istnieją od 17 lat, wciąż w tym samym składzie. Zwolnili muzycznie i życiowo, ale nadal kiedy trzeba, uderzają najgłośniej. Zaczęli sami, nagrywając w swoim studiu na wsi. Eksperymenty, improwizowanie, loopy, „norweskie” wokale, przetworzone ślady. Z gotową płytą zwrócili się do producenta swojego poprzedniego krążka – „Diamenty”, czyli NOONa. Zgodzili się na niełatwą propozycję – nagranie płyty od nowa. Materiał został więc wywrócony do góry nogami po raz pierwszy. Ponowna sesja odbyła się z powrotem w mieście, była płynna, choć szalona – taka, jaka powinna być. Żywa muzyka, z wszelkimi niedoskonałościami, wróciła do komputera. Nagrania z obu sesji zaczęły się łączyć, pojawiły się improwizacja na bębnach, nagrania terenowe, nagrania z dyktafonu, fortepian, sample, syntezatory, a wokale wyszły na wierzch – alternatywna rzeczywistość ich muzyki.

Jednak to nie wszystko! Powstawanie nowego albumu zainspirowało książkę o zespole pt. „Psychonauci”. Zapis czterech lat towarzyszenia członkom grupy na próbach, w klubach, na koncertach. To też trochę miejscami gorzka opowieść o polskiej scenie rockowej, o rządzących nią układach i o tym, jak trudno jest pozostawać wiernym swoim ideałom. Marzenia o karierze, beztroskim życiu w oparach alkoholu i dziewczynach na zawołanie szybko ustępują ponurej rzeczywistości.

Na gitarowo-elektroniczny danzig po koncercie zapraszają dwaj zaprzyjaźnieni bikiniarze: Paweł Strzelec (Alles,Już Nie Żyjesz) i Eddie Rebel (Dom).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Agata_Kurzyk_Szafa
Agata Kurzyk w Szafie
consolers
Consolers i Patty w DOMu
2LNM
2. Łódzka Noc Muzyki (wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*