013

W piątek, 20 listopada o godz. 21 w Stereo Krogs rozpocznie się koncert formacji Psychocukier. Zespołowi towarzyszyć będzie formacja Rosa Vertov. Bilety kosztują 10 zł.

PSYCHOCUKIER – W roku 2002 zadebiutowali na składance wytwórni Reqiuem City Songs 6 z utworem „Moja ręka jest jednookim robakiem”. W 2003 roku pod okiem Marcina Dymitra z zespołu Ewa Braun nagrali swój debiutancki album, który ukazał się dopiero w 2007 jako Małpy morskie nakładem Love Industry. LABEL Love Industry była to niezależna wytwórnia płytowa, prowadzona przez Macieja Werka (wokalista grupy Hedone) oraz Marcina Tercjaka[1]. W międzyczasie nagrania grupy Psychocukier ukazały się m.in. na składankach 3maj z nami oraz Offensywa, związanymi z audycjami muzycznymi o tych samych tytułach, emitowanymi w Programie Trzecim Polskiego Radia. Zespół budował swoją reputację grając koncerty w całym kraju.

W 2008 roku Psychocukier wywołał kontrowersje wyśmiewając na swoim blogu inne polskie zespoły, takie jak Muchy czy Out of Tune. Grupa wydała wtedy swój drugi album, zatytułowany No More Work. 28 marca 2008 Psychocukier zagrał koncert na żywo w Muzycznym Studio Trójki im. Agnieszki Osieckiej[2].

Trzeci album, pt. Królestwo, ukazał się 7 października 2011. 12 listopada 2013 zespół poprzedzał Placebo w czasie koncertu na warszawskim Torwarze. 1 grudnia 2013 premierę miał czwarty album Psychocukru, zatytułowany Diamenty. Za nagranie, miksowanie i mastering płyty odpowiadał warszawski producent Mikołaj „Noon” Bugajak.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
peterrr
Peter and Jacob w Pogonka House Gigs
plasterkultury
Plastry Kultury 2014 – Zespół muzyczny roku
Ok_Stop
New York Festiwal – X odsłona

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*