PsychocukierDiamenty. Tak zatytułowana będzie czwarta płyta grupy Psychocukier. Nad krążkiem, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku, muzycy intensywnie pracują od końca sierpnia.

Produkcją następcy Królestwa zajmie się Mikołaj „Noon” Bugajak, który znalazł się na czwartym miejscu w rankingu 20 najlepszych polskich producentów muzyki hip-hopowej, przygotowanym przez czasopismo Machina.

Diamenty rejestrowane są klasycznymi technikami, często wręcz archaicznymi […] Zależy mi na realistycznym i jednocześnie podrasowanym brzmieniu instrumentów, czyli efekcie jaki w przypadku obrazu osiąga się dzięki taśmie filmowej. Natomiast jest to tylko punkt wyjścia dla całej realizacji, będziemy eksperymentować zarówno na poziomie samego nagrywania jak i wykorzystywania różnych przestrzeni akustycznych. Eksperymenty polegają m.in. na nagrywaniu każdej z piosenek w innej przestrzeni – w tym na wolnym powietrzu – tłumaczy Mikołaj Bugajak.

Na płycie znajdzie się dziesięć piosenek, wszystkie zostaną zaśpiewane po polsku i zarejestrowane metodą „na setkę”. Dotychczasowy efekt prac najlepiej zrecenzował pan w podeszłym wieku, który przez przypadek trafił na salę prób Psychocukru: „To nie muzyka, to gangsterstwo!”.

/fot. Mariusz Jabłoński

Zobacz także:

– Psychocukier – Królestwo (recenzja)

– W ogniu pytań: Sasza Tomaszewski (Psychocukier)

– W ogniu pytań: Marcin Awierianow (Psychocukier)

– W ogniu pytań: Piotr Połoz (Psychocukier)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC07401
Kryzys, Apteka i Nancy Regan w Stereo Krogs (foto)
Letnia Akademia Jazzu: Sebastian Zawadzki Orchestra (foto)
IMG_3322
Kuśka Brothers w Andrzeju, nie denerwuj się (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*