019W sobotę, 17 stycznia w 6. dzielnicy zorganizowano imprezę z okazji XXX-lecia Anteny Krzyku. Wystąpiły grupy Nathalie And The Loners oraz Psychocukier.

Antena Krzyku to instytucja już od ponad 30 lat obecna na niezależnym rynku  wydawnictw muzycznych. Choć za oficjalną datę rozpoczęcia działalności przyjmuje się  rok 1984 to pierwsza pozycja na kasecie ukazała się jednak już w 1983.

Nathalie And The Loners – to solowy projekt Natalii Fiedorczuk, jednego z najbardziej intrygujących kobiecych wokali w polskiej alternatywie. Natalia zadebiutowała w 2009  roku płytą „Go, Dare” (Ampersand). Płyta wyprodukowana z pomocą Piotra Maciejewskiego (Muchy, Drivealone) została uznana za jedno z najciekawszych wejść na rynek  muzyki alternatywnej w 2009 roku. Nathalie And The Loners to oddech od pióropuszy na głowie i doczepianych wąsów oraz ukłon w stronę wrażliwości i melodii. Kompozycje, w których  żaden dźwięk nie jest przypadkowy, grają na najbardziej czułych strunach rozmarzonych  pań i zamyślonych panów. Głos Natalii można usłyszeć na nagraniach takich zespołów jak Cieślak i Księżniczki (2010 r.), Sublim (2010 r.), Orchid („Driving With A Hand Brake On” 2009 r.), czy Happy Pills („Retrosexual” 2010 r.). Druga solowa płyta ukazała się 12 listopada 2012 r. nakładem Anteny Krzyku i nosi tytuł  „On Being Sane (In Insane Places)”.

joomplu:84845

Psychocukier – „Diamenty” zostały nagrane i opracowane brzmieniowo w wyjątkowy sposób przez legendę muzyki miejskiej, Mikołaja Bugajaka znanego jako Noon (Grammatik, Pezet/Noon). Z połączenia rock’n’rolla’ i hip-hopowej wrażliwości na dźwięk powstał album, który nie ma w polskiej  muzyce precedensu. Brzmienie „Diamentów” jest realistyczne i w pełni oddaje energię zespołu. Zostało stworzone w naturalnych  przestrzeniach za pomocą minimalistycznego zestawu mikrofonów. Nie ma tu mowy o sterylnych nagraniach studyjnych, idealnych wersjach,  edycji komputerowej, czy poprawianiu gry muzyków.

Przez 12 lat zespól zagrał kilkaset koncertów w kraju. Ma na koncie m.in. koncerty na Open’er Festival, Off Festival oraz występ przed zespołem Placebo na warszawskim Torwarze.

Zobacz także:

Psychocukier w DOMu (foto)

Psychocukier w Scenografii (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
soyka
Soyka zagrał z ludźmi „Połączonymi Pasją”
Premiera klipu “Wstań i bądź sobą” (wideo)
rapbe4life_20130321_1212312239
RapBe4Life w DOMu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*