9d52efb659Przystanek Piotrkowska centrum, który budowany jest w ramach przebudowy trasy W-Z na odcinku od al. Kościuszki do ul. Piotrkowskiej ma już fundamenty. Lada dzień ruszy budowa stalowej konstrukcji zadaszenia, a pierwsze elementy pojawią się od strony al. Kościuszki.

Dach nad peronami będzie mieć aż 100 m długości i 33 m szerokości. W najwyższym miejscu osiągnie 13 m. Będzie on wsparty na 54 słupach. Każdy ze słupów składać się będzie z czterech rur, które u szczytu będą się rozdzielać tworząc łuki podtrzymujące pokrycie dachu. Pokrycie to kolorowe i częściowo przezroczyste tafle specjalnej membrany z tworzywa sztucznego. Dzięki nim stojąc pod wiatą będziemy mieć nad głowami coś w rodzaju witrażu.

Cały obiekt fantastycznie ma wyglądać w nocy dzięki podświetleniu, które znajdzie się w słupach. Strumienie światła skierowane będą do góry i w dół.

062e6a4611

Oprócz tych wartości estetycznych dworzec będzie przede wszystkim bardzo funkcjonalny. To w tym miejscu łodzianie będą się przesiadać w komfortowych warunkach między tramwajami kursującymi w kierunkach północ-południe oraz wschód-zachód. Zadaszenie ochroni pasażerów przed deszczem czy śniegiem. Składy podjeżdżać będą na cztery równoległe torowiska przystosowane do osób niepełnosprawnych, a obok peronów znajdą się między innymi biletomaty. W sumie przy czterech peronach zatrzymywać się będzie mogły jednocześnie osiem składów.

Tramwaje jadące w kierunkach północ-południe by móc zatrzymywać się na przystanku kursować będą po nowym torowisku na ul. Piotrkowskiej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1cichopek
Katarzyna Cichopek na otwarciu Go Sport
laureatka_anna_tuszynska
Laureatka Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman (foto)
Nowa atrakcja dla odwiedzających Księży Młyn (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*