teatrCHOREA-logoW sobotę, 13 grudnia o godz. 18 w Fabryce Sztuki (sala drewniana) rozpocznie się pokaz monodramu Oli Szałek pt. Przyjąć nie. Wstęp jest bezpłatny.

Spektakl „PRZYJĄĆ NIE” To nie tylko pantomimiczna refleksja na temat życia z Zespołem Aspergera, ale również głos w sprawie ludzi dotkniętych autyzmem. To przedstawienie w formie monodramu do wiersza Oli – dziewczyny z Zespołem Aspergera. Spektakl jest w całości pantomimą wykonaną przez uczennicę łódzkiego liceum, jedynego w Polsce z klasami terapeutycznymi. Trafiają tutaj uczniowie z zaburzeniami zachowania, z autyzmem, z Zespołem Aspergera, fobiami i innymi dysfunkcjami społecznymi i emocjonalnymi. Ola w trudnej dla siebie sytuacji emocjonalnej napisała wiersz o tym, co przeżywa człowiek dotknięty autyzmem: nierozumiany i odrzucony. Ola zapytana o to, co by chciała przekazać ludziom tym wierszem i spektaklem, powiedziała: „chciałabym byście mnie akceptowali i by nikt mnie nie traktował jak jakiegoś dziwoląga”. Spektakl pokazuje jak ogromną siłę ma sztuka, jak ważne jest to, by uwidaczniać światu siebie przez piękno śpiewania, grania, kreowania.

Występuje: Aleksandra Szałek – członkini Wielkiego Chóru Młodej CHOREI, uczestniczka wielu projektów artystycznych, społecznych i edukacyjnych organizowanych przez Teatr CHOREA i Fabrykę Sztuki w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
posprzatane_000_b
Posprzątane w Teatrze Jaracza
lodzkistandupp
Łódź-czas na stand-up: Grzegorz Dolniak & Maciej Brudzewski
Kobieta_Pierwotna
Kobieta Pierwotna w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*