Przygody Piotra Piotrkowskiego i jego wiernego kompana pieska Dżońcio, którzy rozwiązują fascynujące zagadki związane z historią Łodzi, stawiają czoła kolejnym przeciwnościom, a przy okazji poznają ważne miejsca na mapie miasta. Akcja rozpoczyna się niewinnie. Podczas spaceru Piotrek Piotrkowski i Dżoncio zauważają, że zniknął gdzieś słynny Jednorożec. Postanawiają go odszukać. Pomóż im! Wgraj Łódź!

Gra dostępna pod adresem: www.wgrajlodz.pl

„Przygody Piotrka Piotrkowskiego” to gra internetowa o Łodzi, zrealizowana w ramach zadania „wGraj Łódź”. Skierowana jest do dzieci szkolnych. Razem z Piotrkiem Piotrkowskim młodzi internaci odkryją Łódź jakiej jeszcze nie znają. „wGraj Łódź” to:

  • trzy poziomy trudności
  • misje specjalne
  • ciekawostki
  • a przede wszystkim emocje towarzyszące przygodzie, jaką jest odkrywanie Łodzi.

Celem projektu jest rozbudzenie wśród dzieci ciekawości związanej z poznawaniem historii Łodzi
i bliższe poznanie miejsca swego pochodzenia i zamieszkania. Sposobem dotarcia do najmłodszych odbiorców jest stworzenie internetowej gry przygodowej. Głównym bohaterem jest chłopiec – Piotrek Piotrowski, wraz z którymi młodzi internauci odkrywać będą poszczególne dzielnice miasta, historycznie i charakterystyczne dla Łodzi miejsca.

„Mam nadzieję, że wraz z dziećmi, również dorośli doskonale będą się bawić i odkrywać Łódź. Gra powstała także z myślą o nauczycielach – jako narzędzie edukacyjne, a także z myślą o wszystkich tych, którzy pragnąć poznać to wyjątkowe miasto i je odwiedzić” – wyjaśnia dyrektor Ośrodka Kultury Górna, Agata Dawidowicz, pomysłodawczyni tego projektu.

Gra zrealizowana w ramach projektu „wGRAJ ŁÓDŹ” jest pomyślana tak, by mogły w nią zagrać także dzieci z deficytami poznawczymi (jak np. spektrum autyzmu), dysfunkcjami słuchu oraz wzroku,
a także z niepełnosprawnościami ruchowymi nie blokującymi motoryki kończyn górnych. Poprzez utrzymanie plam barwnych w wygaszonych kolorach – nie pogłębia nadpobudliwości dzieci
z deficytami poznawczymi.

Jej dwa warianty narracji – głosowa i pisemna – umożliwią rozgrywanie dzieciom z dysfunkcjami wzroku i słuchu, ale także tym, które mają problemy z czytaniem lub nie potrafią czytać. Posiadała m.in. wtyczkę umożliwiającą zdjęcie barw z obrazu, przez co jej użytkownikami będą mogły być również osoby z problemami wzrokowymi.

„Wgraj Łódź – gra internetowa dla dzieci” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu „Kultura w sieci”.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pat-drugi-dzien_034
Przystanek Pat 2013 – dzień drugi (foto)
Topografie szukają pracowników łódzkich fabryk
IMG_0012
593. Urodziny Łodzi na Starym Rynku (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*