Przygody Pędrka Wyrzutka w Teatrze Pinokio

plakat_Przygody_Pedrka_WyrzutkaTeatr Pinokio w Łodzi zaprasza widzów w wieku 9+ lat na spektakl „Przygody Pędrka Wyrzutka”, będący adaptacją powiastki filozoficznej Stefana Themersona. Tytułowy Pędrek to dziwadło, mieszaniec, inny. Choć ma wiele cech wspólnych z innymi stworzeniami, zostaje odrzucony ze względu na to, co go od nich odróżnia. Podejrzewając, że to z nim może być coś nie tak, Pędrek wyrusza na poszukiwanie swojej tożsamości.

Historia Pędrka została opowiedziana z perspektywy twórców postaci – Franciszki (autorki ilustracji) i Stefana (autora tekstu) Themersonów – pary awangardowych artystów, w których wcielili się aktorzy Teatru Pinokio – Danuta Kołaczek i Krzysztof Ciesielski. Spektakl wyreżyserowałą Ewa Maria Wolska. Jest to jej dyplom na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W maju tego roku reżyserka zrealizowała performatywne czytanie „Przygód Pędrka Wyrzutka” w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela, organizowanego przez Teatr Pinokio. Wrześniowa premiera jest kontynuacją tego projektu. Scenografią zajęła się Aleksandra Starzyńska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Muzykę skomponował Patryk Zakrocki – muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy , znany m.in. z duetu SzaZa. Animacje do spektaklu przygotowały Magdalena Bryll i Zuzanna Pomorska.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi. Realizacja spektaklu jest częścią obchodów Stulecia Awangardy
w Polsce. Premiera „Przygód Pędrka Wyrzutka” odbędzie się 16 września 2017r., godz. 17.00, Teatr Pinokio w Łodzi (ul. Kopernika 16).

Najbliższe spektakle popremierowe:
17.09 (niedziela) – g. 12.00
19.09 (wtorek) – g. 9.00 i 11.00
20.09 (środa) – g. 9.00 i 11.00
21.09 (czwartek) – g. 9.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *