W sobotę, 7 grudnia o godz. 17 w Teatrze Lalek Arlekin im. Henryka Ryla odbędzie się premiera Przygód Mikołajka na podstawie „Mikołajka” Goscinny’ego i Sempé

Książki o Mikołajku, napisane przez francuskiego humorystę René Goscinny’ego i ilustrowane przez znanego rysownika Jeana Jacque’a Sempé’go, podbiły świat. Tłumaczone na wiele języków, wydawane w licznych nakładach, są ulubioną lekturą już kilku pokoleń dzieci i dorosłych.

Zachwyca przede wszystkim humor tych opowiadań, kapitalny zmysł obserwacji autorów, umiejętność dostrzegania i opisywania przez nich zabawnych zachowań nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Teatr Lalek Arlekinw Łodzi zaprasza na sceniczną adaptację utworów Sempé i Goscinny’ego – będących opowieścią o szkolnych i domowych perypetiach Mikołajka i jego najbliższych kolegów: Grubasa Alcesta, który ciągle je, Gotfryda, który dostaje od bogatego taty najfajniejsze prezenty, Rufusa, co ma ojca policjanta i myśli, że może rozrabiać bardziej niż inni, i najgorszego z całej klasy Kleofasa, który jest jednak dobrym kolegą.

W świecie szkolnych awantur i przypadków spotykamy też pilnego Ananiasza, pupilka Pani, który nosi okulary i nie można go lać tak często, jak by się chciało. Są tam próbujący poskromić rozbrykanych uczniów nauczyciele, wśród nich ten zwany „Rosołem”, bo ciągle mówi: „spójrzcie mi w oczy”, a na rosole są oka. Poznajemy Mamę Mikołajka, jego Tatę i Bunię, która przynosi moc prezentów, sąsiada, który jest bardzo miły i cały czas kłóci się z tatą i oczywiście śliczną Jadwinię, która, chociaż to dziewczyna, jest bardzo fajna!

Przygody Mikołajka to dla dorosłych powrót do lat dzieciństwa i czasów zwariowanych przygód, a dla dzieci świetna zabawa, w której mogą ujrzeć swoje własne, pełne śmiechu, odbicie.

Reżyseria i adaptacja: Jerzy Bielunas
Scenografia i kostiumy: Elżbieta Terlikowska
Muzyka: Franciszek Pospieszalski
Choreografia: Maciej Florek
Projekty masek: Małgorzata Młodnicka
Przekład: Barbara Grzegorzewska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lodzkaligaimpro
Łódzka Liga Impro Stand-up – 2 edycja
szperacze
Szperacze w AOIA
spotkaniaaaa
Spotkania 2010 – program, informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*