Kompendium wiedzy o filmowej Łodzi i jej obecności w filmach czy serialach, które wszyscy znamy. Trasy pieszych wycieczek i zbiór informacji, ciekawostek, anegdot – oto zawartość przewodnika, który powinien posiadać każdy mieszkaniec Łodzi – Miasta Filmu UNESCO.

Drugie, poszerzone wydanie Przewodnika po filmowej Łodzi, którego autorami są Maciej Kronenberg I Krzysztof Olkusz, ukazało się pod koniec 2021 roku. Dekadę po pierwszym wydaniu autorzy przygotowali nową wersję – poprawioną i uzupełnioną zarówno o produkcje z ostatnich 11 lat, jak również o te starsze, przy których z biegiem lat udało się potwierdzić ich łódzkie plenery.

Książka to blisko 400 stron, a na nich ok. 250 tytułów filmów i seriali, ok. 300 miejsc na terenie miasta. Ten materiał podzielony jest na 10 tras pieszych, które można przejść w trakcie dwugodzinnych spacerów. Autorzy we wstępie zachęcają czytelników do dowolnego komponowania swoich autorskich tras, uwzględniając ulubiony film lub serial. Wśród opisanych tytułów znalazły się takie filmy jak m.in.: „Akademia Pana Kleksa”, „Daleko od szosy”, „Dzieje grzechu”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Powidoki”, „Vabank”, „Seksmisja”, „Psy”, „Komisarz Alex” oraz „Ziemia obiecana”, „Ida”, „Wojenne dziewczyny” czy „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

Wydanie zawiera także ok. 250 zdjęć, w tym blisko sto werków, dokumentujących plany filmowe i kadrów z filmów. Ponadto książka ma podręczny format i atrakcyjną szatę graficzną. Można ją kupić w łódzkich księgarniach i na stronie: regiocentrum.pl

Partnerami tego wydania Przewodnika po filmowej Łodzi przygotowanego przez Regio Centrum Inicjatyw na rzecz rozwoju są: Łódzka Organizacja Turystyczna, EC1 Miasto Kultury, Łódź Film Commission, Łódź Miasto Filmu UNESCO, Stare Kino Cinema Residence oraz Lecznica Pod Koniem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6599
Kawiarnia Literacka: Leszek Engelking (foto)
IMG_4969
Spotkanie z Bogusławem Chrabotą (foto)
Biblioteka Emocji w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*