21wrzesnia_007Tereny za Nowosolną  imitujące Saharę w „Jak rozpętałem II Wojnę Światową”. Łódzki sąd jako amerykański posterunek policji. Te i wiele innych ciekawostek znaleźć można w „Przewodniku po filmowej Łodzi”.

We wtorek, 21 września, młodzi autorzy tej publikacji promowali ją podczas imprezy w Muzeum Kinematografii. Po spotkaniu odbył się pokaz filmu „Ziemia obiecana”, tak bardzo związanego z naszym miastem, zarówno w wersji literackiej jak i filmowej.

„Przewodnik po filmowej Łodzi” opowiada o zabytkach, przybliża instytucje związane z kinematografią, które budowały potęgę Hollyłódź, takie jak: Szkoła Filmowa, Wytwórnia Filmów Fabularnych, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Studio Filmów Animowanych „Se-Ma-For”, Muzeum Kinematografii. Przytacza wspomnienia ludzi filmu, dla których Łódź była nie tylko miejscem pracy, ale także fabryką snów.

Książkę można kupić w kilku łódzkich księgarniach, Muzeum Kinematografii, kinie Charlie, kinie Cytryna punkcie informacji turystycznej w Manufakturze oraz przez stronę www.filmowalodz.pl. Kosztuje zaledwie 28 złotych.

Przewodnik po filmowej Łodzi Przewodnik po filmowej Łodzi Przewodnik po filmowej Łodzi
Przewodnik po filmowej Łodzi Przewodnik po filmowej Łodzi Przewodnik po filmowej Łodzi
Przewodnik po filmowej Łodzi Przewodnik po filmowej Łodzi

Zobacz także:

Łódzki informator dla filmowców

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
010opla
Finał O!PLA 2014 (foto)
tr3
Finał 6. edycji PGNiG Transatlantyk Festival Łódź (foto)
iplex.pl_logo
IPLEX – internetowe kino za darmo!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*