020aprzetZa nami finałowa edycja Przetrwalników dźwiękowych. Impreza odbyła się w piątek, 21 marca w Klubie 6. dzielnica. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele projektu Dźwięk-Bud wraz z Jerzym Mazzollem – legendę polskiej sceny improv-yass-wszelekiej.

Jak mówią pomysłodawcy: „W sytuacji, gdy nad daną krainę nadciąga zima, różne gatunki zwierząt radzą sobie z tą sytuację na właściwy sobie sposób. Wymiana futra, letarg w gawrze, czy też sezonowa migracja to tylko kilka najbardziej znanych przykładów. Z kolei homo sapiens musiciensis wytwarza rękami swych najlepszych inżynierów przetrwalniki dźwiękowe. Są to improwizowane struktury, każdorazowo inne, gdyż za każdym razem nieco inny jest proces poszukiwania prowadzący do nich – wynikają z niepowtarzalnej sytuacji, którą tworzą miejsce i ludzie. Przetrwalniki są próbą ingerencji w strukturę słuchającego ich człowieka, tak aby uwolnić go od związanego z zimą poczucia pustki, mrozu, zniechęcenia. Badając dźwiękową strukturę zimy chcemy cały ten mrok wziąć w nawias, pozbawić go siły. Dźwięk-Bud stara się przetrwać zimę przeczyszczając uszy i dusze'”.

joomplu:69063

Dźwięk-Bud wystąpił w składzie: Suavas Lewy – perkusja, gitara, melodyka, banjo, Paweł Sokołowski – tenor sax, biedafon, Michał Rupniewski – skrzypce i klarnet, Marcin Garncarek – alt sax i flet, Wojciech Woźniak – didgeridoo i flety.

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Dźwięk-Bud w Radiu Żak (foto)

Przetrwalniki dźwiękowe cz. 2 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Coma w Radiu Łódź (foto)
16062012_056
Palfana w Lumumbowie (foto)
puls2_321
Fonovel zagrał w ŚFK (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*