Przedpremierowy pokaz filmu Banksy’ego w Cytrynie

nk_miks_ufFundacja Urban Forms oraz kino Cytryna zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu BANKSY-ego – „Wyjście przez sklep z pamiątkami”. Pokaz rozpocznie się 9 listopada o godz. 20 w Cytrynie.

  
Jest to pierwszy, a także jak zapowiada sam Banksy, ostatni film brytyjskiego artysty, w którym brał on udział. Światowa premiera filmu odbyła się na tegorocznym Festiwalu w Sundance, po czym zdobył on natychmiastowy, globalny rozgłos. Nie wydaje się to być zaskakującym, biorąc pod uwagę skalę popularności, jaką Banksy zdążył wyrobić sobie na przestrzeni ostatnich lat. O pracach Banksyego, jego wpływie na sam street art oraz sukcesie jaki uzyskał dzięki tworzeniu szablonów na ulicach, można obecnie napisać osobną książkę. Bez jakichkolwiek wątpliwości, Banksy jest pierwszą, prawdziwą gwiazdą sztuki ulicy, której prace znane są obecnie na całym świecie. Film „Wyjście przez sklep z pamiątkami” jest również pierwszym publicznym wystąpieniem artysty, który cały czas skrupulatnie ukrywa swoją tożsamość.
 
   
Przed główną projekcją, przygotowaliśmy specjalny przegląd krótkometrażowych produkcji, ukazujących najciekawszych i najbardziej różnorodnych street artystów na świecie. Mnogość technik przez nich wykorzystywanych, kreatywność oraz niekonwencjonalność pomysłów, a także zaskakująca jakość artystyczna sprawiają, iż street art jest jednym z najistotniejszych zjawisk zarówno na płaszczyźnie historii sztuki, jak całej kultury współczesnej. Celem pokazu jest zaprezentowanie jak najszerszego spektrum działań artystycznych, twórców funkcjonujących bezpośrednio w przestrzeni miejskiej.

Chcesz zdobyć wejściówki na ten film? Weź udział w naszym  konkursie.

 

Jeden komentarz do “Przedpremierowy pokaz filmu Banksy’ego w Cytrynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy