Przedpremierowy pokaz filmu Banksy’ego (zakończony)

banksyFundacja Urban Forms oraz kino Cytryna zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu Banksy’ego – „Wyjście przez sklep z pamiątkami”. Jest to pierwszy, a także jak zapowiada sam Banksy, ostatni film brytyjskiego artysty, w którym brał on udział.

Przed główną projekcją, fundacja Urban Forms przygotowała specjalny przegląd krótkometrażowych produkcji, ukazujących najciekawszych i najbardziej różnorodnych street artystów na świecie.

Film będzie można obejrzeć w Cytrynie 9 listopada o godz. 20. Bilet wstępu kosztuje 13 zł / 22 zł para z cytryną.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na te niezwykłe wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl . W tytule wpiszecie „Konkurs Banksy”, w treści napiszecie krótkie uzasadnienie, dlaczego chcecie otrzymać bilet oraz swoje imię i nazwisko.

Zabawę zakończymy w poniedziałek, 8 listopada o godz. 23:59. O wygranej zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową. Nagrodę otrzymają najciekawsze uzasadnienia, które prześlecie.

Fundatorem nagród w konkursie jest kino Cytryna
KOPNKURS ZAKOŃCZONY. BILETY OTRZYMAŁ UŻYTKOWNIK, KTÓREGO MAIL ROZPOCZYNA SIĘ OD „yagang..”
 
Światowa premiera filmu odbyła się na tegorocznym Festiwalu w Sundance, po czym zdobył on natychmiastowy, globalny rozgłos. Nie …wydaje się to być zaskakującym, biorąc pod uwagę skalę popularności, jaką Banksy zdążył wyrobić sobie na przestrzeni ostatnich lat. O pracach Banksyego, jego wpływie na sam street art oraz sukcesie jaki uzyskał dzięki tworzeniu szablonów na ulicach, można obecnie napisać osobną książkę. Bez jakichkolwiek wątpliwości, Banksy jest pierwszą, prawdziwą gwiazdą sztuki ulicy, której prace znane są obecnie na całym świecie. Film „Wyjście przez sklep z pamiątkami” jest również pierwszym publicznym wystąpieniem artysty, który cały czas skrupulatnie ukrywa swoją tożsamość.
 
Przed główną projekcją, fundacja Urban Forms przygotowała specjalny przegląd krótkometrażowych produkcji, ukazujących najciekawszych i najbardziej różnorodnych street artystów na świecie. Mnogość technik przez nich wykorzystywanych, kreatywność oraz niekonwencjonalność pomysłów, a także zaskakująca jakość artystyczna sprawiają, iż street art jest jednym z najistotniejszych zjawisk zarówno na płaszczyźnie historii sztuki, jak całej kultury współczesnej. Celem pokazu jest zaprezentowanie jak najszerszego spektrum działań artystycznych, twórców funkcjonujących bezpośrednio w przestrzeni miejskiej.

Jeden komentarz do “Przedpremierowy pokaz filmu Banksy’ego (zakończony)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *