Przebudowa wybiegów dla wielkich kotów w łódzkim ZOO (foto)

Trwa przebudowa wybiegów dla wielkich kotów w łódzkim zoo. Modernizacja obu wybiegów odbywa się w ramach projektu budowy orientarium.

Zakres prac do wykonania to budowa nowego, przeszklonego ogrodzenia o długości 200 m, zasypanie fos, wykonanie aranżacji wybiegów oraz niewielkich zbiorników wodnych.

Na wybiegu dla lwów azjatyckich pojawiły się już charakterystyczne wagony kolejowe, które będą stanowić punkt obserwacyjny dla zwiedzających. Trwają prace przy zbiornikach wodnych, szkleniu ogrodzenia oraz urządzaniu woliery.

W najbliższym czasie ma zostać sprowadzony samolot, stanowiący element wystroju wybiegu dla tygrysów syberyjskich. Zakończenie prac przewidziano na lipiec. Całkowita powierzchnia budowanych wybiegów to 6261,6 m kw.

Prace przy budowie orientarium również nie zwalniają tempa. Wykonano już piwnice, trwają prace konstrukcyjne – ściany, stropy nad 1 kondygnacją. Rozpoczęto rozbiórkę istniejącego wejścia do ogrodu, a w tym miejscu wykonywane są fundamenty pod budynek wejściowy do orientarium. W związku z trwającymi pracami wejście do ogrodu zoologicznego zostało przeniesione od strony ulicy Krzemienieckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *