Ubiegły weekend w Łodzi upłynął pod znakiem karnawałowego szaleństwa. Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” zorganizowało bal charytatywny pn. „Przebojowy Karnawał”, który odbył się w hotelu Double Tree by Hilton Łódź. Organizatorki zadbały o wyjątkową i przebojową oprawę wydarzenia. Na uczestników balu czekały liczne atrakcje, pyszne jedzenie i dobra muzyka. Fundusze z tegorocznego balu zostaną przekazane na pomoc w ratowaniu życia najmłodszych pacjentów łódzkich placówek medycznych.

Tradycją imprez organizowanych przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” jest wyjątkowa aukcja, z której dochód przekazywany jest na wsparcie łódzkich placówek medycznych. Uczestnicy karnawałowego balu wylicytowali: jedyny egzemplarz kubka i talerzyka Rafała Brzozowskiego ze złotą sygnaturą za 3,5 tys. zł, koszulkę podpisaną przez Jakuba Błaszczykowskiego (4 tys. zł), obraz Ryszarda Bilana (11 tys. zł), voucher na Sylwestra w DoubleTree by Hilton (2 tys. zł) oraz piłkę podpisaną przez Reprezentację Polski w siatkówce mężczyzn z 2018 r., kiedy to polscy siatkarze sięgnęli po tytuł Mistrzów Świata (68 tys. zł). Po raz pierwszy w historii działalności Stowarzyszenia zdarzyło się, że osoba, która za pierwszym razem wygrała licytację, oddała ponownie przedmiot na aukcję. Kolejna osoba… zrobiła to samo i dopiero trzeci uczestnik zamknął licytację. Zwycięzca obiecał, że dopilnuje, aby w kolejnym roku piłka ponownie wróciła do aukcyjnej gry!

„Przebojowy Karnawał” poprowadził popularny wokalista Rafał Brzozowski, który od września 2019 roku jest gospodarzem programu „Jaka to melodia?”. Na scenie Przyjaciół Świata wystąpił YAKA Band – jeden z najbardziej rozchwytywanych zespołów coverowych w Polsce. Zespół powstał na planie programu „Jaka to melodia?” a część występujących w nim muzyków równolegle współpracuje z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Formacja gra wyłącznie na żywo i fenomenalnie odtwarza największe, znane przeboje, często wzbogacając je o nowoczesne brzmienia. Taka mieszanka zapewniła gościom karnawałowej imprezy sentymentalną muzyczną podróż połączoną z fantastyczną zabawą na parkiecie.

Jednym z elementów wydarzenia był konkurs na najlepszą maskę karnawałową, w którym zaprezentowało się ponad dwudziestu uczestników balu wyłonionych przez samych gości. Wśród masek pojawiły się wyjątkowe, własnoręcznie stworzone arcydzieła. Nagrodą dla zwycięzcy był ufundowany przez Rainbow Tours weekend w Wenecji dla dwóch osób. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Środki zbierane podczas organizowanych przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” przedsięwzięć przekazywane są na ratowanie i poprawę jakości życia chorych (najczęściej dzieci) i niepełnosprawnych.
– Koniec karnawału to dla wielu doskonała okazja do świętowania. Dla nas to także świetny sposób na połączenie charytatywnej akcji z wyjątkowym spotkaniem. Taka formuła sprawdza się od lat, jednak co roku wprowadzamy do programu organizowanych przez nas wydarzeń nowe elementy. Z nami nie można się nudzić! – zapewnia Agnieszka Zarembska, Prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata”.
Fundusze zebrane podczas balu karnawałowego zasilą rozpoczętą podczas Kolacji Charytatywnej „Świat
u Przyjaciół” zbiórkę na rzecz:
– młodych pacjentów z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej UM Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. W. Biegańskiego w Łodzi.
– dzieci z chorobami psychicznymi Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Szpitala
im. dr. J. Babińskiego w Łodzi
Dodatkowo prowadzono zbiórkę pieluch jednorazowych dla Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa i karmy dla Schroniska dla Zwierząt na Marmurowej.

Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia można znaleźć na stronie www.przyjacieleswiata.pl

    

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ul.Piotrkowska_archiwum_UML
Piotrkowska wizytówką Polski na Google Street View
IMG_9538
Zombie Walk Łódź 2015 (foto)
Czytanki Muzeum Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*