Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja

Od 22 lutego do 21 kwietnia w Muzeum Sztuki będzie można oglądać ekspozycję pt. Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja. Jej kuratorką jest Maria Morzuch. Wernisaż – 22 lutego godz. 18.

Wystawa będzie wyjątkowa, bo przyjmie formę sklepowego showroomu. Goście będą mogli oglądać i przymierzać ubrania „wyprodukowane” przez Dom Mody Limanka „z” prac należących do kolekcji Muzeum . Na ekspozytorach nawiązujących do ekspozytorów projektu Strzemińskiego wyłożona zostanie „Nowa Kolekcja” ubrań. Już podczas samego wernisażu można będzie założyć m.in. TASTY – spodnie materiałowe we wzór konsumpcyjny z lampasem akcentującym wzrost kapitału symbolicznego wyprodukowane z prac, takich jak: „Relief 1” Henryka Stażewskiego, „Sztuka konsumpcyjna” Natalii LL i „Sztuka=Kapitał” Josepha Beuysa. Na odwiedzających w przestrzeni wystawy czekać będzie przymierzalnia i ścianka do robienia idealnego „selfie” w ubraniach z kolekcji, a w kawiarni stanie klasyczna ścianka, przy której można będzie się kąpać w świetle fleszy.

Dom Mody Limanka deklaruje: „Awangardowe druki, plagiaty i wspólne dbanie o stały rozwój nadprodukcji sztuki i mody stanowią DNA naszej marki. Chcemy odgrywać istotną rolę w spłaszczaniu skomplikowanych koncepcji artystycznych. Projektując nasze produkty i sklepy, staramy się myśleć z perspektywy zawłaszczenia i merkantylnego stosunku do sztuki. Chcemy, żeby nasze ubrania wspierały wzrost Waszego kapitału symbolicznego, a nasze sklepy były dla Was niczym wspaniała wystawa. Niech żyje powierzchnia!”.

Wystawa jest elementem projektu pod tytułem „Prototypy” testującego to pojęcie na materiale z kolekcji Muzeum Sztuki. Zaproszeni artyści i artystki użyją dzieł z zasobów muzealnych do prób modelowania współczesnej nam rzeczywistości. Dzięki ich działaniom kolekcja ms będzie jawiła się jako zasób praktyk i metod czekających na ponowne wykorzystanie, aktualizację i uruchomienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *