Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja (foto)

Do 21 kwietnia w Muzeum Sztuki można oglądać ekspozycję pt. Prototypy: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja. Jej kuratorką jest Maria Morzuch.

Ekspozycja przyjęła formę sklepowego showroomu. Goście mogą oglądać i przymierzać ubrania „wyprodukowane” przez Dom Mody Limanka „z” prac należących do kolekcji Muzeum. Wśród nich m.in. TASTY – spodnie materiałowe we wzór konsumpcyjny z lampasem akcentującym wzrost kapitału symbolicznego wyprodukowane z prac, takich jak: „Relief 1” Henryka Stażewskiego, „Sztuka konsumpcyjna” Natalii LL i „Sztuka=Kapitał” Josepha Beuysa.

Wystawa jest elementem projektu pod tytułem „Prototypy” testującego to pojęcie na materiale z kolekcji Muzeum Sztuki. Zaproszeni artyści i artystki użyją dzieł z zasobów muzealnych do prób modelowania współczesnej nam rzeczywistości.

Dom Mody Limanka deklaruje: „Awangardowe druki, plagiaty i wspólne dbanie o stały rozwój nadprodukcji sztuki i mody stanowią DNA naszej marki. Chcemy odgrywać istotną rolę w spłaszczaniu skomplikowanych koncepcji artystycznych. Projektując nasze produkty i sklepy, staramy się myśleć z perspektywy zawłaszczenia i merkantylnego stosunku do sztuki. Chcemy, żeby nasze ubrania wspierały wzrost Waszego kapitału symbolicznego, a nasze sklepy były dla Was niczym wspaniała wystawa. Niech żyje powierzchnia!”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *