_DSC2215Co najważniejsze jest w życiu? Miłość? Pieniądze? Przyjaciele? Zdrowie? A może umiejętność śmiania się z samego siebie i  znalezienia nawet w trudnych sytuacjach jasnych stron czy zabawnych elementów?

Taka jest Protekcja najnowszy pseudobiograficzny film krótkometrażowy Macieja Wilewskiego, aktora Plebanii pochodzącego z Łodzi. 17 lutego w kinie Charlie odbyła się łódzka premiera tegoż dzieła, na którą artysta zaprosił najbliższych i przyjaciół z rodzinnego miasta.

Maciej Wilewski jest aktorem już od kilkudziesięciu lat. Grywał na deskach najpierw amatorskich teatrów jeszcze w szkole średniej. Do niedawna realizował się twórczo m. in. w serialu Plebania, ale można było go oglądać w wielu innych produkcjach, w których pojawiał się w rolach przeważnie drugoplanowych, np. Na dobre i na złe, Pitbull, iKryminalni, czy choćby najnowsza komedia romantyczna Listy do M.

Teraz sam zrealizował swój pierwszy film. Był jego scenarzystą i reżyserem oraz głównym bohaterem. Poruszył w nim trudny problem dotykający chyba wszystkich aktorów – zaszufladkowanie. Jego postać w zabawny sposób próbowała się uporać z problemem nawiązując kontakt z tak wpływowymi postaciami świata filmu, jak Hans Kloss, kobieta pracują, mistrz Yoda, Jan Himilsbach, Kmicic czy Vito Corleone.

Zmyślnie zmontowany, nieco w komiksowej konwencji film sprawia wrażenie amatorskiego, jednak to właśnie stanowi siłę i istotę dzieła… umiejętność śmiania się z samego siebie w chwilach trudnych. Ten pastisz i satyra na świat mediów zaciekawia i jest obiecującą zapowiedzią kolejnych projektów  Macieja Wilewskiego – aktora, autora, reżysera.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bartosz_Konopka_III_-_fot._Karolina_Olempska
Bartosz Konopka gościem Kamery Akcji! (foto)
kino-zdjecie
Najstarsze kino w Polsce znów otwarte (foto)
Święto Łodzi Filmowej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*