Teatr Muzyczny w Łodzi wejdzie w nowy sezon przebojowo. Proponuje publiczności niezapomniane hity The Beatles, Queen czy Madonny w wykonaniu gwiazd łódzkiej sceny. I chociaż „Twist and shout”, „Chłopak z gitarą” albo „Material girl” bez wątpienia mogą poderwać publiczność z miejsc, to twórcy apelują tytułem spektaklu: „Prosimy nie wyrywać foteli”. Premiera już 26 września. W obsadzie Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Paulina Łaba, Paweł Erdman, Maciej Pawlak i Piotr Płuska. Reżyseruje Jakub Szydłowski.

Długie tygodnie bez widzów i wcześniejsze zakończenie sezonu. To był dla nas trudny czas. Musieliśmy zmienić nasze plany dotyczące „Pretty Woman”, przenosząc premierę na wiosnę – mówi Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. – Ale najwyższy czas spotkać się z naszą publicznością, której chcemy zaproponować na początek sezonu sporą dawkę muzycznych wrażeń – zapewnia.  

Premierowy koncert „Prosimy nie wyrywać foteli” to propozycja Teatru Muzycznego w Łodzi na czas „powrotu do normalności”. Już 26 września ze sceny popłyną niezapomniane, światowe przeboje. Hity lat 50., 60., 70. i 80. XX wieku podane w formie lekkiego, puszczającego oko do widza, wykładu o historii muzyki rozrywkowej, wzbogaconego zaskakującą scenografią. W repertuarze inscenizowanego koncertu znalazły się przeboje, które w II połowie ubiegłego stulecia doprowadzały do zbiorowej histerii słuchaczy na całym świecie, a z ich wykonawców – Beatlesów, Presley’a czy zespołu Queen – uczyniły nieśmiertelnych. Nie zabraknie też niezapomnianych polskich szlagierów Karin Stanek czy Skaldów.

Skąd pomysł na taką formułę? – Chcieliśmy stworzyć lekką propozycję, przygotować dla publiczności żywiołowy koncert z piosenkami, które zna każdy i które każdy może wspólnie z artystami zaśpiewać. W końcu, kto nie lubi potańczyć w rytm piosenek kultowej ABBY? – ­wyjaśnia Jakub Szydłowski. I jak zapewnia repertuar koncertu nikogo nie pozostawi obojętnym.

Na scenie będzie zobaczyć Emilię Klimczak, Justynę Kopiszkę, Paulinę Łabę, Pawła Erdmana, Macieja Pawlaka i Piotra Płuskę oraz tancerzy Teatru Muzycznego w Łodzi. To w ich wykonaniu publiczność usłyszy między innymi „Rock Around the Clock”, „I Want to  Hold Your Hand”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Medytacje wiejskiego listonosza” i wiele innych przebojów, których realizatorzy jeszcze nie zdradzają.

Choreografię do spektaklu przygotowała Karolina Rejnus-Mroczek, a za dobór kostiumów odpowiedzialna jest Ewa Posmyk.

Premiera koncertu, w reżyserii Jakuba Szydłowskiego odbędzie się 26 września o 18.30. Bilety w cenie 55-75 złotych kupić można w kasie teatru i online.

Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem naszych widzów, dlatego równie gorąco zapraszamy do nas, jak i prosimy o dostosowanie się do wymogów tego niezwykłego czasu – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i zapewnia, że teatr dostosował swoje procedury do obowiązujących wytycznych sanitarnych. Widzowie, którzy planują wizytę w teatrze proszeni są o zapoznanie się z regulaminem, który przewiduje m.in. złożenie oświadczenia o stanie zdrowia, dezynfekcję rąk oraz noszenie maseczek lub przyłbicy na terenie teatru. Do sprzedaży trafiła odpowiednio zmniejszona pula biletów, tak by zapewnić odpowiedni dystans na widowni.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
iwonak
Iwona, księżniczka Burgunda Teatru Studyjnego
wieczor
Wieczór Trzech Króli w Teatrze Małym
dziatwa11_winieta
Dziatwa 2011 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*