IMG_1742We wtorek, 19 sierpnia w Domu Literatury w Łodzi zorganizowano spotkanie promujące książkę Horyzonty spotkań z Ryszardem Kapuścińskim. Wziął w niej udział autor, ks. Tomaszem Chlebowskim oraz znany łódzki reportażysta, Marek Miller.

W międzyczasie fragmenty publikacji prezentował Adam Wrzesiński. Kolejne fragmenty spotkania przerywane były utworami autorstwa Piotra Strumyka Struszczyka.

Horyzonty spotkań z Ryszardem Kapuścińskim jest opowieścią o spotkaniu z najwybitniejszym polskim reportażystą i jednocześnie wywiadem – rzeką, której meandry wciągają czytelnika w jej nurt tak bardzo, że nie można przestać czytać. Prezentowana pozycja literacka już zdobyła duży rozgłos we Włoszech, ponieważ jej pierwsze wydanie ukazało się właśnie tam.

Książka jest pracą doktorską ks. Tomasza Chlebowskiego, która autor obronił przed trzema laty na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. Sam autor to niezwykle barwnym człowiekiem: nurkuje, pisze wiersze, jeździ motocyklem, podróżuje po świecie, słucha mocnej muzyki. Obecnie jest proboszczem w wiejskiej parafii Grotti 80 km od Rzymu. Od września będzie misjonarzem w Meksyku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Logo_Chopin_2010_czerwone
„Gdybym ja bywał” – konkurs rozstrzygnięty (wiersze laureatki)
Zemsta Rodziny Omletów
IMG_4900
VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 9 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*