Promised Land Art Festival (foto)

IMG_296927 września w EC-1 rozpoczął się Promised Land Art Festival – festiwal i warsztaty sztuki cyfrowej branży gier, filmów i reklamy.

Festiwal to niezwykła okazja do spotkania się, wymiany doświadczenia i rozwoju umiejętności podczas licznych wykładów, paneli dyskusyjnych oraz warsztatów sztuki cyfrowej i tradycyjnej. Zaproszonych zostało ponad 40 światowej klasy specjalistów z największych studiów na świecie. Wśród prelegentów znajdują się przedstawiciele Industrial Light & Magic (m.in. Gwiezdne Wojny), Blur (m.in. Deadpool), Platige Image (m.in. Kingsglaive: Final Fantasy XV), CD PROJEKT RED (m.in. Wiedźmin 3: Dziki Gon) oraz Creative Assembly (m.in. Total War: Warhammer).

joomplu:114831

Ostatniego dnia festiwalu, tzn. 1 października, odbędzie się Dzień Otwarty, organizowany we współpracy z 27. Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier w Łodzi. Promised Land Art Festival otworzy się wtedy dla wszystkich posiadaczy biletu na tegoroczną edycję MFKiG. Podczas Dnia Otwartego odwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się jak powstają najlepsze gry i filmy, wziąć udział w pokazach sztuki na żywo, obejrzeć wyjątkową wystawę grafiki cyfrowej, a także posmakować nowego wymiaru rozrywki w strefach wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Program Dnia Otwartego będzie realizowany w całości po polsku.

Promised Land Art Festival organizowany jest przez CD PROJEKT RED, twórców serii gier o Wiedźminie. Patronem Promised Land jest Miasto Łódź w ramach kampanii promocyjnej “Łódź Kreuje” oraz “EC1 Łódź – Miasto Kultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *