MW_20111124-8634W piątek, 25 listopada w Dekompresji zagrały trzy polskie, rockowe bomby, czyli  Proletaryat, Luxtorpeda oraz Noko.

NOKO to gwiazda Must Be The Music. Mimo krótkiego stażu koncertowego ma na koncie pierwsze sukcesy, jak choćby trasa po Anglii odbyta w październiku 2008 roku. Ponadto został on także zaproszony przez grupę Coma do wspólnych występów (m.in. w warszawskiej Stodole). Na początku 2009 roku dzięki serwisowi Myspace Noko zostało zauważone przez znanego producenta oraz gitarzystę amerykańskiej grupy P.O.D. – Marcos’a Curiel’a, który będąc pod silnym wrażeniem muzyki zespołu zaproponował wyprodukowanie ich debiutanckiego albumu.

LUXTORPEDA to najlepszy gitarowy debiut roku. Promujący wydawnictwo singiel za sprawą głosów słuchaczy szturmem zdobył Listą Przebojów Programu Trzeciego i Listę Przebojów Radia Eska, na których szczytach znajdował się przez wiele tygodni. Medialna kariera Luxtorpedy zaczęła się od sierpniowego Przystanku Woodstock, gdy wysłuchało ich na żywo ponad 500 tys. ludzi. Ten występ na swojej stronie internetowej odnotował nawet „New York Times”.Luxtorpeda skupia w sobie niczym soczewka wszystkie dotychczasowe brzmieniowe odsłony działalności jego twórcy – Roberta „Litzy” Friedricha.

joomplu:29287

PROLETARYAT to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju i jeden z tych zespołów które wytyczały nowe szlaki w muzyce. Na ich płyty czeka się z niecierpliwością, a każda z nich jest szczególna i przełomowa Ponad dwadzieścia lat istnienia na polskiej scenie rockowej i tysiące zagranych koncertów. To „legenda polskiego rocka, a jego twórczość to rzecz obowiązkowa dla wszystkich fanów hałasu znad Wisły” (metal.pl). Pabianicki zespół ma na koncie 13 płyt i zwieńczone sukcesami występy na największych festiwalach muzycznych.

Zapraszamy do foto relacji:

/ foto Gosia Wojna www.gosiawojna.pl  +  tekst mat.pras.

/fot. Przemek Sikora, muzyczneobrazki.pl zdjęcia zrzucone bezpośrednio z aparatu, bez obróbki cyfrowej

Zobacz także:

Luxtorpeda w Dekompresji (foto)

Jarmark Wojewódzki: Proletaryat (foto+wideo)

Acid Drinkers w Dekompresji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_DSC5687_DxO
GMF 2015: Grzegorz Turnau (foto)
DSC_2608
KęKę w Glow Club (foto)
5N2C5990
Pogodno w Wytwórni (foto)
1 Komentarz
  • mosia
    26 listopada 2011 at 11:25

    Nadal piszczy mi w uszach po tym koncercie. I tak uważam, że najlepiej zagrała Luxtorpeda 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*