Proletaryat akustycznie w New Yorku (foto)

IMG_7215W czwartek, 18 lutego w łódzkim New Yorku zorganizowano koncert legendy rocka, Proletaryatu w wersji akustycznej. Proletaryat powstał w Pabianicach w listopadzie 1987 roku utworzony przez Tomasza „Oleya” Olejnika (ur. 11. 01. 1965r.; wokal), Dariusza „Kacpra” Kacprzaka (ur. 21. 04. 1967r.; gitara basowa) i Jarosława „Siemiona” Siemienowicza (ur. 26. 09. 1964r.; gitara). Pierwszym perkusistą formacji został Robert Szymański.

Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70 oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej publiczności.

Na ich płyty czeka się z niecierpliwością, a każda z nich jest szczególna i przełomowa Ponad dwadzieścia lat istnienia na polskiej scenie rockowej i tysiące zagranych koncertów. To „legenda polskiego rocka, a jego twórczość to rzecz obowiązkowa dla wszystkich fanów hałasu znad Wisły” (metal.pl). Pabianicki zespół ma na koncie wiele płyt i zwieńczone sukcesami występy na największych festiwalach muzycznych.

Obecny skład PROLETARYAT: Oley – wocal, Kacper – bas, Wiciu – gitara, Mały – bębny.

/fot. Bartek Kaszuba

Zobacz także:

Top Łódź Festiwal 2015 (foto)

Motoserce 2013 w Manufakturze (foto)

Proletaryat, Luxtorpeda, Noko w Dekompresji (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *