warsaw_2W sobotę  10 sierpnia łódzcy sympatycy siatkówki musieli dokonać nie łatwego wyboru, czy pojawić się na 3 turnieju eliminacyjnym popularnych mikstów czy może wybrać się do stolicy na pierwsze w historii Projektu Plażówki zawody poza granicami województwa łódzkiego. I tak na warszawskich boiskach Let’s Go Beach, odbył się Męski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Był to pierwszy turniej z cyklu Warsaw Beach Open 2013, który debiutuje w kalendarzu siatkarskich imprez. Zawody te pilotażowo zostały włączone do cyklu Projekt Plażówka 2013, którego koordynatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, a honorowym patronem poseł RP pani Małgorzata Niemczyk.

Mimo deszczowej aury, rozgrywki cieszyły się wysoką frekwencją oraz silną obsadą. W rozgrywkach wzięło udział 25 par z całej Polski m.in. Łodzi, Warszawy, Radomia, Kielc, Wrocławia, Krakowa, Trójmiasta, Płocka oraz Lublina. Organizatorem turnieju było Centrum Siatkówki Plażowej www.siatkowkaplazowa.com.pl

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się dwie silne pary z Radomia Damian Słomka/Dominik Kiernoz oraz Michał Koryciński/Karol Fryszkowski. Od początku seta walka po obu stronach siatki była bardzo wyrównana. Pierwszy set to popisowe zagrania Dominika Kiernoza oraz skuteczne bloki Damiana Słomki, które powoliły na wygraną 15:13.  Michał Koryciński i Karol Fryczkowski nie dali jednak za wygraną i doprowadzili do tie-breaka wyrywając drugiego seta 15:12. Decydująca odsłona rozpoczęła się lepiej dla Słomki/Kiernoza, którzy byli nie do zatrzymania w ataku. Kapitalna gra w polu Dominika Kiernoza doprowadziła do triumfu 15:9 i całego spotkania 2:1

Damian Słomka/Dominik Kiernoz – Michał Koryciński/Karol Fryszkowski 2:1 (15:13, 12:15,15:9)
W meczu finałowym zmagały się dwa zespoły z Warszawy Jakub  Linka/Filip Brandt oraz Konrad Mańkowski/Robert Kozłowski. Również dopiero tie-break wyłonił zwycięzców. Udane akcje w polu Konrada Mańkowskiego oraz skuteczna walka na siatce Roberta Kozłowskiego dała wygraną w pierwszym secie 18:16. Druga odsłona meczu to zdecydowanie lepsza gra drugiej pary.  Mniejsza liczba błędów własnych, lepsza gra w polu Kuby Linki oraz punktowe ataki Filipa Brandta doprowadziły do wyrgania seta 15:11 i wyrówania spotkania 1:1. W decydującej trzeciej odsłonie Linka/Brandt  zdołali odskoczyć Mańkowskiemu/Kozłowskiemu na kilka punktów i konsekwentnie utrzymywali tę przewagę do końca, wygrywając 15:11 i całe spotkanie 2:1
Kuba Linka/Filip Brandt – Robert Kozłowski/Konrad Mańkowski 2:1 (16:18,15:11,15:11)

W tym samym czasie na boiskach przy ul. Małachowskiego w Łodzi odbywał się III turniej eliminacyjny Grand Prix MOSiR Par Mieszanych. Również w naszym mieście zawodniczką i zawodnikom towarzyszyła mocno niesprzyjająca aura, jednak nie przeszkodziło to siatkarzom w rozgrywaniu emocjonujących pojedynków. Po raz pierwszy w tej edycji  Projektu Plażówka mogliśmy obserwować w akcji prezesa Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej Wojciecha Ulatowskiego, który występując w parze z Anną Jezierską dzielnie udowadniał wielu młodszym zawodnikom, iż w siatkówce plażowej często spryt i doświadczenie mogą odgrywać  równie ważną rolę co warunki fizyczne.

 Mecz o brązowe medale, w którym spotkały się pary Barbara Sroka/ Adam Terka oraz Katarzyna Klepaczka/ Mateusz Palusiński, okazał się bardziej szczęśliwy dla tych pierwszych. Duet Sroka/Terka, który do, nieznacznie przegranego, meczu półfinałowego prezentował bardzo skuteczną siatkówkę,  powetował sobie porażkę zwyciężając finał pocieszenia 21:17. Decydujący o triumfie w całym turnieju pojedynek pomiędzy niepokonanymi tego dnia Iwoną Łągiewczyk i Dariuszem Migdalem a Martyną Witkowską i Michałem Nowakiem trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej piłki spotkania, a o końcowym sukcesie decydowały szczegóły. Ostatecznie, minimalnie lepszym zespołem tego dnia okazał się duet Łągiewczyk/Migdal wygrywając finał 25:23, a tym samym kończąc turniej ze złotymi medalami na szyjach.

Dzięki drugiemu miejscu, Martyna Witkowska awansowała na pozycję liderki rankingu Projekt Plażówka 2013 wyprzedzając Anetę Dzwonnik oraz Kamilę Klajman. Wśród mężczyzn prowadzi niezmiennie Mateusz Skoneczny przed Maciejem Biernatem, natomiast na trzecie miejsce awansował Adam Terka.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się  Turniej Finałowy Grand Prix MOSiR Par Mieszanych tradycyjnie w Parku 3 maja od godziny 9. Gorąco zapraszamy.

Półfinały:

Sroka/Terka – Witkowska/Nowak 18:21

Łągiewczyk/Migdal – Klepaczka/ Palusiński 21:16

O III miejsce:

Sroka/Terka – Klepaczka/ Palusiński 21:17

Finał:

Łągiewczyk/Migdal – Witkowska/Nowak 25:23

Klasyfikacja końcowa III turnieju eliminacyjnego Grand Prix MOSiR Par Mieszanych:

1

Iwona

Łągiewczyk

Dariusz

Migdal

2

Martyna

Witkowska

Michał

Nowak

3

Barbara

Sroka

Adam

Terka

4

Katarzyna

Klepaczka

Mateusz

Palusiński

5-6

Daria

Nowogórska

Radosław

Górski

Natalia

Nawrocka

Michał

Korcewicz

7-8

Marta

Żęcin

Jacek

Chorąziak

Karolina

Mastalerz

Maciej

Han

9-12

Dorota

Grabowska

Igor

Ławrynowicz

Karolina

Chmielewska

Konrad

Rogalski

Karolina

Ogłoza

Bartek

Chorąziak

Marta

Raźniewska

Tomasz

Urbaniak

13-16

Anna

Jezierska

Wojciech

Ulatowski

Marta

Bandos

Krystian

Kaczmarski

Marlena

Prusicka

Piotr

Czerwiński

Anna

Michalska

Jakub

Michalski

17-18

Monika

Kaźmierska

Damian

Grabowski

Agata

Furlepa

Mateusz

Sałek

Klasyfikacja końcowa I Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów:

1

Filip Brandt/Kuba Linka

2

Robert Kozłowski/Konrad Mańkowski

3

Dominik Kiernoz/Damian Słomka

4

Michał Koryciński/Karol Fryszkowski

5-6

Bartek Malec/Tomasz Wierzbicki

Jacek Jakubowski/Jakub Łakomy

7-8

Krzysztof Kłaczek/Michał Kobierecki

Marcin Konkel/Peter Kanyion

9-12

Adam Chrobot/Piotr Strożek

Michał Korycki/Sylwester Janek

Igor Kopeć /Leszek Jadacki

Julian Mituniewicz/Bartek Pawlik

13-16

Adam Pempiak/Paweł Pyziak

Paweł Tchórzewski/Andrzej Lasecki

Piotr Kołodziejczyk/Łukasz Cudziło

Krystian Ciszkowski/Daniel Kęsak

17-24

Jarosław Chincz/Michał Kasprzak

Maciej Tolewski/Tomasz Miarka

Mateusz Skoneczny/Maciej Ignatowski

Bartłomiej Łoza /Mateusz Gabriel

Mariusz Orłowski/Mateusz Poreda

Piotr Filipowicz/Jan Firlej

Robert Bakuła /Marcin Końpa

24-25

Paweł Sutyniec/Sebastian Dryński

Bartosz Bielenda/Przemysław Ungeheuer

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
14
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 1 kolejka (foto)
_MG_7196
Siatkarki ŁKS-u Commercecon w europejskich pucharach?
2siat3
Projekt Plażówka 2015 – 3 turniej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*