4pp3Długi majowy weekend sympatycy siatkówki spędzali w najlepszy możliwy dla nich sposób, czyli rywalizując w kolejnych odsłonach turniejów cyklu Projekt Plażówka 2016, którego organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz pod honorowym patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk. W świąteczny czwartkowy poranek Projekt Plażówka zawitał do Burzenina, gdzie zorganizowany został już po raz czternasty Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Nocą.

Tradycyjnie jak co roku, turniej główny rozpoczął się już po zmroku, przy sztucznym oświetleniu, co nadaje szczególny charakter tym zawodom. Jednak zanim siatkarki i siatkarze przystąpili do nocnych zmagań, musieli przebrnąć przez kilka rund kwalifikacji, które rozpoczęły się już od godziny 10.30, a przystąpiło do nich 40 par męskich oraz 16 par żeńskich.

Po zaciętych eliminacjach o triumf w turnieju głównym mierzyło się dalej 16 zespołów mężczyzn oraz 8 zespołów kobiet. Już w pierwszym meczu pań miała miejsce mała niespodzianka, gdyż rozstawione z numerem jeden Aneta Kaczmarek/ Anna Lipińska nieoczekiwanie uległy Marcie Łabie oraz Martynie Kwiatkowskiej. Bardzo pewnie natomiast radziła sobie „turniejowa dwójka” czyli para Barbara Sroka/ Kamila Klajman, które w drodze do finałowego pojedynku dwukrotnie, najpierw w pierwszej rundzie, a następnie w półfinale, pokonały parę Julia Budny/ Marta Sikora. W drugim półfinale także powtórka z pierwszej rundy, a możliwość na zrewanżowanie się parze Łaba/ Kwiatkowska w niesamowity sposób wywalczył duet Kaczmarek/ Lipińska. Te drugie były dosłownie o włos od odpadnięcia z turnieju, bowiem w ćwierćfinałowym pojedynku przeciw Sandrze Sobór oraz Natalii Bogdanowicz przegrywały już 15:20, jednak po nieprawdopodobnej końcówce, zdobywając siedem punktów z rzędu, potrafiły odwrócić losy spotkania i triumfując 22:20 awansowały do najlepszej czwórki. Po tak udanym „pościgu” Kaczmarek z Lipińską „poszły za ciosem” i w półfinale udanie zrewanżowały się parze Łaba/ Kwiatkowska za porażkę z pierwszej rundy.

W finale pocieszenia lepiej zaprezentowały się Julia Budny oraz Marta Sikora i to one stanęły na najniższym stopniu podium. Triumf w całym turnieju rozstrzygał się pomiędzy najwyżej rozstawionymi parami i jak przystało na taki pojedynek, nie brakowało w nim emocjonujących wymian, efektownych ataków czy widowiskowych obron. Mimo ambitnej walki zwłaszcza w tym ostatnim elemencie Anety Kaczmarek i Anny Lipińskiej, skuteczniej swoje akcje wyprowadzały Barbara Sroka oraz Kamila Klajman, które sukcesywnie budowały swoją przewagę i to one zakończyły nocną rywalizację na pierwszym miejscu.

W turnieju mężczyzn od zwycięstwa do zwycięstwa przez kolejne rundy kroczyła para złożona z młodości i doświadczenia, czyli Mateusz Łysikowski oraz Jarosław Lech. Pierwszy to młodzieżowy reprezentant Polski, natomiast drugi reprezentował nasz kraj m.in. podczas mistrzostw świata w 2013 roku, które odbywały się w Starych Jabłonkach. Para ta w półfinale zawodów uporała się z Piotrem Jedlińskim oraz Kamilem Koszem i bez porażki zameldowała się w wielkim finale. Zwycięsko z drugiego półfinału wyszła natomiast dwójka, która niemal przez cały turniej główny musiała przedzierać się na szczyt z prawej strony drabinki po porażce w drugiej rundzie. Półfinał pomiędzy Michałem Korycińskim i Sylwestrem Jankiem a Mariuszem Wróblem i Dawidem Ogórkiem należał do tych drugich, którzy pokonali „turniejową jedynkę”. Podrażnieni półfinałową porażką Koryciński i Janek poprawili sobie humory zwyciężając swój ostatni pojedynek tej nocy, dzięki czemu to oni stanęli na najniższym stopniu podium. Finałowe spotkanie to ponownie bardzo skuteczna gra duetu Lech/Łysikowski, którzy pokonując parę Wróbel/Ogórek triumfowali w XIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Plażowej Nocą w Burzeninie.

Po nocnych zmaganiach w Burzeninie Projekt Plażówka 2016 powrócił do Łodzi, aby w niedzielę na boiskach przy ul. Dąbrówki rozegrać I Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych, do którego przystąpiło 31 par. Jak co roku turnieje tzw. mikstów mają swoją niepowtarzalną, można wręcz powiedzieć rodzinną atmosferę, co nie oznacza wcale, iż w turniejach tych brakuje walki czy emocji. W turnieju gościnnie na piasku wystartował Bartosz Kwolek, który wraz z reprezentacją Polski kadetów wywalczył w zeszłym roku Mistrzostwo Świata, natomiast w tym – Mistrzostwo Europy (indywidualnie otrzymując nagrodę MVP MŚ oraz dla najlepszego przyjmującego ME). Grając w parze z Aleksandrą Stasiak nasz młody reprezentant zajął 5 miejsce, ulegając w ćwierćfinale parze Maria Woźniczka/ Kacper Głogowski. Zespół ten po sukcesie, za jaki trzeba uznać zwycięstwo przeciwko mistrzowi świata, poszedł w półfinale za ciosem i zwyciężył, bardzo dobrze dotąd prezentujący się, duet Marta Raźniewska/ Tomasz Narowski (21:16). W drugim półfinale emocje trwały do ostatniej akcji, a tą skutecznie zakończyli Paulina Dyszerowicz oraz Piotr Adamski pokonując minimalnie – 21:19 Patrycję Lipińską oraz Adama Terkę.

W pojedynku o III miejsce zacięta walka trwała jeszcze dłużej. Po mimo grzejącego cały dzień słońca i już kilku spotkań w nogach żadna z par nie zamierzała odpuścić nawet na moment i dzięki temu rywalizacja rozstrzygała się w grze na przewagi. Co ciekawe dla pary Lipińska/Terka mecz o trzecie miejsce był aż 9 spotkaniem tego dnia, natomiast duet Raźniewska/ Narowski przed tym pojedynkiem rozegrali zaledwie cztery mecze. Pomimo to na piasku nie było widać tej różnicy, a decydującą akcję zwyciężyła Patrycja Lipińska oraz Adam Terka (25:23) zdobywając tym samym trzecie miejsce. Finał pierwszego turnieju mikstów należał do bardzo skutecznych i niepokonanych tego dnia Pauliny Dyszerowicz oraz Piotra Adamskiego, którzy triumfowali 21:16 nad parą Maria Woźniczka oraz Kacper Głogowski.

Na następny turniej z cyklu Projekt Plażówka 2016 zapraszamy w niedzielę 12.06.2016r., a będzie to II Turniej Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych. Szczegółowe informacje: plazowka-lodz.info

Klasyfikacja końcowa XIV Ogólnopolskiego turnieju Siatkówki Plażowej Nocą – Burzenin 2016:
Mężczyźni:
1. Jarosław Lech , Łysikowski Mateusz
2. Wróbel Mariusz , Ogórek Dawid
3. Janek Sylwester , Koryciński Michał

4. Jedliński Piotr, Kosz Kamil
5-6. Wilk Michał , Matyka Jakub
Wołoszyn Maciej , Wolski Michał
7-8. Szymczak Radosław , Kuźnik Bartłomiej
Strożek Piotr , Galiński Radosław
9-12.Szremski Łukasz , Bartoszewicz Mateusz
Świeszczakowski Bartosz, Cieślak Michał
Cudziło Łukasz , Kołodziejczyk Piotr
Białek Tomasz , Białek Daniel
13-16. Białecki Emil , Szenrok Dawid
Kowalski Adam , Cyprys Jakub
Giętkowski Dawid, Parnak Wojciech
Drzewiecki Łukasz , Laskowski Patryk

Kobiety:

1. Sroka Barbara , Kajman Kamila
2. Kaczmarek Aneta, Lipińska Anna
3. Budny Julia , Sikora Marta

4. Łaba Marta, Kwiatkowska Martyna
5-6. Sobór Sandra, Bogdanowicz Natalia
Banaszak Martyna , Mastalerz Martyna
7-8. Filipczak Weronika , Paczkowska Martyna
Biernat Edyta, Dyszerowicz Paulina

Klasyfikacja końcowa I Turnieju Eliminacyjnego GP SAN Par Mieszanych:

1    Paulina    Dyszerowicz    Piotr    Adamski
2    Maria    Woźniczka    Kacper    Głogowski
3    Patrycja    Lipińska    Adam    Terka
4    Marta    Raźniewska    Tomasz    Narowski
5-6    Aleksandra    Stasiak    Bartosz    Kwolek
    Magdalena    Woźniczka    Patryk    Smyrski
7-8    Kamila    Śnieżewska    Jakub    Waszyrowski
    Paulina    Rynkowska    Dawid    Zając
9-12    Natalia    Bogdanowicz    Damian    Sobczak
    Dominika    Zwolińska    Dominik    Zwoliński
    Sandra    Sobór    Bartosz    Walendzik
    Kamila    Klajman    Marcin    Zygmunt
13-16    Edyta    Biernat    Kamil    Chaber
    Paulina    Mielczarek    Bartosz    Karykowski
    Maria    Mańko    Grzegorz    Obersztyn
    Katarzyna    Pakuła-Nockowska    Piotr     Nockowski
17-24    Martyna    Mastalerz    Paweł    Wiktorek
    Martyna    Witkowska    Michał    Nowak
    Martyna    Banaszczyk    Adrian    Sibiński
    Karolina    Mastalerz    Maciej    Han
    Joanna    Gruszka    Piotr    Skórzyński
    Anna    Lipińska    Daniel    Alagierski
    Aneta    Łuszczyńska    Aleksander    Karliński
    Patrycja    Król    Maciej    Wołoszyn
25-31    Aleksandra    Carmel    Emil    Białecki
    Sandra    Czerwińska    Sebastian    Brochocki
    Agnieszka    Krupińska    Mateusz    Michalak
    Agnieszka    Walczyńska    Jakub    Brzeziński
    Aleksandra    Pizon    Maciej    Leszczyński
    Magdalena    Chądzyńska    Rafał    Szczepanik
    Julia    Głoskowska    Tomasz    Brzeziński

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC03254
Plaża Janówka 2014 (foto)
PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova 0:3 (foto+wideo)
Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2
1 Komentarz
  • 19 sierpnia 2017 at 21:07

    Hej, czemu czy tylko mi tak długo ładuje się strona ?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*