2pp3W miniony weekend na boiskach SP 205 w Łodzi odbyły się trzecie eliminacje do wrześniowego finałowego turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, który rozgrywany jest przy wsparciu z budżetu Miasta Łodzi. Emocjonującej rywalizacji kobiet i mężczyzn kolejny raz przyglądał się Bogusław Adamski – Prezes Łódzkiego Związku Piłko Siatkowej.

Na  uwagę zasługuje pojawienie się na piaszczystych boiskach Bartłomieja Neroja, którym ponownie po pięciu sezonach przerwy interesuje się Skra Bełchatów. Co ciekawe występ w Łodzi w parze z Jarosławem Sobczyńskim, również byłym zawodnikiem bełchatowskiego klubu, był pierwszym turniejem siatkówki plażowej w bogatej karierze B. Neroja. Para ta, jak na swój debiut, osiągnęła bardzo duży sukces dochodząc aż do finału i rozgrywając po drodze 12 spotkań. Swoją kondycję i wytrzymałość ci doświadczeni siatkarze mogą zawdzięczać także współpracy z firmą Mauer Team – producentem oraz dystrybutorem odżywek i suplementów diety dla sportowców.

W zawodach wystartował również zespół złożony z zawodników niesłyszących na co dzień trenujących w ŁKS Głusi oraz grający trójkami siatkarze niepełnosprawni z klubu SSN Start, za co tym zespołom należą się szczególne gratulacje.
   
Po całym dniu emocjonujących pojedynków i ponad 12 godzinach rywalizacji przyszła pora na decydujące rozstrzygnięcia. Pierwszy półfinał to konfrontacja niepokonanej tego dnia „turniejowej jedynki” parze Biernat/Skoneczny z w/w  dwójką Neroj/Sobczyński. Po bardzo zaciętym spotkaniu ostatecznie w grze „na przewagi” więcej zimnej krwi zachowali Ci drudzy i dzięki zwycięstwu w dwóch setach awansowali do finału. W drugim półfinale zmierzyły się pary Biernacki/Narowski oraz Ignatowski/Kobierecki. To spotkanie przyniosło jeszcze więcej emocji. Po dwóch partiach na tablicy wyników widniał remis
i drugich finalistów wyłonić musiał trzeci set. W nim już na początku małą przewagę uzyskali siatkarze Biernacki z Narowskim, ale zespół Ignatowski/Kobierecki nie poddawała się odrabiając straty w samej końcówce seta. Jednak dwa proste błędy, najpierw w zagrywce, następnie w przyjęciu umożliwiły tym pierwszym awans do finałowego pojedynku.
   
Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Maciejem Ignatowskim grającym z Michałem Kobiereckim a parą Maciej Biernat/ Mateusz Skoneczny, którą wspiera siłownia I’m Fit oraz biuro podróży Soltravel lepiej rozpoczęli Ci drudzy, którzy utrzymując przewagę dwóch, trzech punktów zapisali pierwszą partię na swoim koncie. Po kilku rozegranych akcjach drugiej odsłony, bardzo zmęczony Michał Kobierecki poddał spotkanie, które było 12 pojedynkiem tego dnia dla tej dwójki. Trzecie miejsce zatem przypadło drużynie Biernat/Skoneczny.
   
Trudy turnieju dały się we znaki również finalistom. Po ciężkiej, wyczerpującej półfinałowej walce siatkarze Neroj/Sobczyński nie byli już w stanie nawiązać równorzędnej walki z bardzo dobrze dysponowanymi i skutecznie grającymi tego dnia Konradem Biernackim oraz Tomaszem Narowskim. Dwójka ta okazała się bezkonkurencyjna bardzo pewnie wygrywając cały turniej, a w finale po raz drugi tego dnia pokonując utytułowanych przeciwników Bartłomieja Neroja i Jarosława Sobczyńskiego. Dzięki temu zwycięstwu Konrad Biernacki awansował na trzecią lokatę w rankingu Projekt Plażówka 2013, prowadzą ex aequo Mateusz Skoneczny oraz Maciej Biernat.

joomplu:57097

W niedzielę do rywalizacji natomiast przystąpiły panie. Skład turnieju już na początku zapowiadał ciekawe widowisko. W trzeciej tegorocznej edycji eliminacji do turnieju finałowego o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi udział wzięły byłe i obecne reprezentantki naszego kraju, zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi a także siatkarki na co dzień reprezentujące barwy między innymi Łódzkiego Klubu Sportowego czy Startu Łódź. Za małą niespodziankę może być uznany brak w finałowej czwórce Joanny Wiatr – trzykrotnej mistrzyni Polski seniorek oraz wielokrotnej medalistki młodzieżowych mistrzostw świata i Europy a obecnie od dwóch lat również trenerki w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, która w tym turnieju zagrała z także utytułowaną zarówno w rozgrywkach plażowych jak i halowych siatkarką Darią Paszek. Para ta dwukrotnie musiała uznać wyższość zawodniczek Łódzkiego Klubu Sportowego Agnieszki Wołoszyn oraz Karoliny Suwińskiej, które najpierw w drugiej rundzie zawodów trochę niespodziewanie odniosły zwycięstwo, aby jednak w spotkaniu ćwierćfinałowym potwierdzić swą wyższość tego dnia i wyeliminować z turnieju faworytki Wiatr i Paszek.  
   
Oba półfinałowe pojedynki miały dość jednostronny przebieg i tak młode zawodniczki SMS Karolina Baran oraz Barbara Sroka nie miały większych problemów z pokonaniem Kamili Klajman grającej z Kamilą Śnieżewską, natomiast wspomniane wyżej Wołoszyn/Suwińska pewnie awansowały do finału zwyciężając Aleksandrę Zdon oraz Agnieszkę Jankowską. Ostatni dwa spotkania turnieju, decydujące bezpośrednio o klasyfikacji na podium były już znacznie bardziej wyrównane. Po emocjonującym meczu o 3 miejsce znacznie więcej powodów do zadowolenia miała para Klajman/Śnieżewska, która dzięki skutecznej grze pokonała duet Zdon/Jankowska i uplasowała się na najniższym stopniu podium. Natomiast w niezwykle ciekawym i stojącym na wysokim poziomie finale bardziej doświadczone zawodniczki ŁKS Commercecon – Karolina Suwińska/Agnieszka Wołoszyn, która w swej bogatej karierze posiada między innymi złoty medal mistrzostw polski w siatkówce plażowej, pokonały młode siatkarki SMS Karolinę Baran oraz Barbarę Srokę.
   
Prowadzenie w rankingu Projektu Plażówka 2013 utrzymała Olga Chojnacka, która grając w tym turnieju wraz ze swoją siostrą Agnieszką (trzecia w rankingu) uplasowały się na siódmej pozycji.    

W najbliższą sobotę Projekt Plażówka 2013 zawita do Głowna, gdzie zostanie rozegrana trzecia edycja turnieju kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza Głowna.

joomplu:57094

Wyniki III eliminacyjnego turnieju mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi:

1

Konrad

Biernacki

Tomasz

Narowski

2

Jarosław

Sobczyński

Bartłomiej

Neroj

3

Maciej

Biernat

Mateusz

Skoneczny

4

Michał

Kobierecki

Maciej

Ignatowski

5-6

Krzysztof

Klimaszewski

Dawid

Stępniak

Michał

Bucki

Artur

Kowalski

7-8

Damian

Jakiel

Adam

Terka

Paweł

Rohacewicz

Łukasz

Łagodziński

9-12

Dawid

Kornacki

Dariusz

Migdal

Michał

Wroniecki

Marcin

Ozdowski

Przemysław

Bulak

Krzysztof

Dziubek

Tomasz

Karbowicz

Adam

Chrobot

13-16

Bartłomiej

Dąbrowski

Radosław

Górski

Jakub

Cyprys

Konrad

Andrzejczak

Sebastian

Wójciak

Adam

Herbich

Adrian

Rogalski

Konrad

Rogalski

17-24

Wojciech

Sowiak

Michał

Saganowski

Emilian

Wota

Przemysław

Antosiak

Adam

Łoś

Piotr

Kłaczek

Marcin

Kołodziejski

Piotr

Adamski

Adrian

Broniarek

Jakub

Kubacki

Krystian

Walczewski

Michał

Nowak

Michał

Korycki

Adam

Ślęzak

Konrad

Felisiak

Piotr

Orczyk

25-32

Maciej

Wołoszyn

Bartosz

Dzierżyński

Jędrzej

Kopka

Daniel

Biniek

Jakub

Owczarek

Kacper

Turowski

Marcin

Moszczyński

Bartłomiej

Pakowski

Jakub

Michalski

Piotr

Strożek

Maciej

Michalak

Adam

Ojrzyński

Rafał

Jachowicz

Andrzej

Romanowski

Jakub

Klimański

Mateusz

Walczak

33-53

Jakub

Waszyrowski

Tomasz

Dobrowolski

Witold

Kosowski

Michał

Zawidzki

Łukasz

Wichłacz

Maciej

Han

Michał

Fijołek

Daniel

Alagierski

Jakub

Urbanik

Mateusz

Bednarek

Bartosz

Jabłoński

Adrian

Kubera

Piotr

Golinowski

Jakub

Wołowski

Michał

Kik

Bartłomiej

Janik

Krzysztof

Stanek

Andrzej

Stanek

Łukasz

Zieliński

Piotr

Matuszkiewicz

Marcin Górski

Kamil

Kozłowski

Robert

Zieliński

Michał

Gałka

Krzysztof

Bajerowski

Tomasz

Miśkiewicz

Jakub

Miśkiewicz

Jakub

Kamiński

Paweł

Kupidura

Cezary

Styś

Szymon

Styś

Emil

Słodziński

Michał

Korcewicz

Maciej

Leszczyński

Marcin

Zygmunt

Paweł

Łebski

Łukasz

Nowogrodzki

Adrian

Filip

Michał

Terka

Mateusz

Kruszek

Artur

Matuszewski

Piotr

Czerwiński

Damian

Fijałkowski

 

Wyniki III eliminacyjnego turnieju kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi:

1

Agnieszka

Wołoszyn

Karolina

Suwińska

2

Barbara

Sroka

Karolina

Baran

3

Kamila

Klajman

Kamila

Śnieżewska

4

Aleksandra

Zdon

Agnieszka

Jankowska

5-6

Nina

Koźma

Aneta

Dzwonnik

Joanna

Wiatr

Daria

Paszek

7-8

Agnieszka

Chojnacka

Olga

Chojnacka

Aleksandra

Wróblewska

Paulina

Sukiennik

9-12

Martyna

Witkowska

Patrycja

Lipińska

Kaja

Rogala

Karolina

Rogala

Karolina

Mastalerz

Paulina

Dyszerowicz

Aleksandra

Fokczyńska

Agata

Śniegula

13-16

Hanna

Kociołek

Sylwia

Jaworska

Magda

Stasiak

Patrycja

Józefowicz

Marta

Raźniewska

Daria

Nowogórska

Martyna

Sumera

Aneta

Łuszczyńska

17-24

Monika

Różańska

Aleksandra

Carmel

Kamila

Dalkowska

Karolina

Rzempowska

Daria

Półgrabia

Agnieszka

Olszewska

Emilia

Gryska

Agata

Papierska

Karolina

Chmielewska

Natalia

Nawrocka

Angelika

Mołodecka

Zuzanna

Berkowska

Maria

Włoch

Natalia

Gruszczyńska

Julia

Głoskowska

Sylwia

Wieczorek

25-32

Iwona

Łągiewczyk

Anna

Michalska

Martyna

Banaszczyk

Agnieszka

Robak

Aleksandra

Dębska

Natalia

Olesińska

Edyta

Biernat

Joanna

Rzepecka

Agata

Kowalska

Anna

Baranowska

Marta

Znyk-Kłaczek

Anna

Paszewska

Magdalena

Golczyk

Sylwia

Wijata

Magdalena

Kociołek

Dominika

Berska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
amatorskasiatkowka
Zakończenie Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki (foto)
1siat15
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 15 kolejka (foto)
Konrad Piechocki prezesem Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*