Manu_5Kolejne turnieje z cyklu Projekt Plażówka 2012 za nami. W miniony weekend rozegrane zostały dwa turnieje: I turniej eliminacyjny o Puchar Manufaktury Mężczyzn oraz I turniej eliminacyjny Grand Prix MOSiR Par Mieszanych, których organizatorami była łódzka Manufaktura oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, a koordynatorem zawodów był Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Jak co roku do rozgrywek na rynku Manufaktury przystępuje jedynie 8 par, co nie oznacza niskiego poziomu spotkań, a wręcz przeciwnie. Wszystkie zgłoszone pary prezentowały bardzo dobrą siatkówkę, zatem przed rozpoczęciem rywalizacji trudno było wyraźnie wskazywać faworytów zawodów, o czym już w pierwszym meczu mogli przekonać się rozstawieni z „dwójką” Chrobot/Strożek, wygrywając „o mały włos” z mniej znaną parą Golinowski/Wołowski 22:20. Od początku bardzo dobrze spisywała się para Biernat/Skoneczny, których wspiera biuro podróży Sol Travel oraz siłownia I’m Fit. Turniejowa „jedynka” bez większych problemów dotarła do półfinału, gdzie po wyrównanej walce wygrała z wymienianą już dwójką Chrobot/Strożek. W drugim półfinale, również po zaciętym spotkaniu, lepsi okazali się zawodnicy Kobierecki/Łagodziński pokonując duet Jakiel/Trejster. Mecz o trzecie miejsce nie przyniósł spodziewanych emocji i po przekonującym zwycięstwie na najniższym stopniu podium stanęli Damian Jakiel oraz Adrian Trejster. Finałowy pojedynek to bardzo wysoki poziom prezentowany przez obie pary. Rywalizacja o turniejowy triumf trwała do ostatniej piłki i skończyła się po grze „na przewagi”, z której zwycięsko wyszli Michał Kobierecki oraz Łukasz Łagodziński pokonując 23:21 Macieja Biernata grającego w parze z Mateuszem Skonecznym. Po zakończeniu spotkania zostały wręczone nagrody dla zawodników, które ufundowali Pure Health and Fitness Manufaktura oraz Restauracja Burger King.

joomplu:39072

W tym samym czasie na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul.Małachowskiego do rywalizacji przystąpiły 24 pary mieszane. Od początku turnieju głównymi faworytami do pierwszego miejsca stali się Aleksandra Przepiórka, która w sezonie halowym reprezentuje pierwszoligowy UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki oraz Konrad Biernacki zawodnik drugoligowego AKS Łódź. Jak przystało na faworytów, bardzo pewnie pokonując kolejnych przeciwników, dotarli do półfinału, w którym napotkali na większy opór, który postawili Anna Wilczyńska oraz Paweł Kryda. Para ta w połowie meczu prowadziła różnicą nawet 5 punktów, jednak doświadczenie duetu Przepiórka/Biernacki pozwoliło wyjść obronną ręką i z tego spotkania. Drugi półfinał to dominacja Anny Kurzdym grającej w parze z Tomaszem Urbaniakiem i pewne zwycięstwo 21:12 nad wyraźnie zmęczonymi Karoliną Rzempowską oraz Andrzejem Romanowskim. W „małym finale” para ta niestety nie zdołała zregenerować sił i dość gładko uległa parze Wilczyńska/Kryda 13:21.

Decydujący mecz zawodów to niesamowicie wyrównana walka, po której zaledwie dwoma punktami 21:19 zwycięzcami turnieju zostali Aleksandra Przepiórka oraz Konrad Biernacki. Po zajęciu drugiego miejsca Anna Kurzdym awansowała na pozycję liderki rankingu Projekt Plażówka 2012, natomiast wśród mężczyzn Konrad Biernacki bardzo zbliżył się do wciąż prowadzącego Adama Chrobota.

W następny weekend (14-15.07) kolejne turnieje Projektu Plażówka: I turnieju eliminacyjnego o Puchar Manufaktury Kobiet (sobota), II turniej Mężczyzn (niedziela) oraz II Grand Prix MOSiR Par Mieszanych (niedziela).

Wyniki I turnieju eliminacyjnego o Puchar Manufaktury Mężczyzn:

1    Michał Kobierecki/Łukasz Łagodziński
2    Maciej Biernat/Mateusz Skoneczny
3    Damian Jakiel/Adrian Trejster
4    Piotr Strożek/Adam Chrobot
5-6    Przemysław Bulak/Maciej Ignatowski
    Maciej Michalak/Tomasz Maj
7-8    Piotr Chmielewski/Bartłomiej Witczak
    Piotr Golinowski/Jakub Wołowski

Wyniki I turnieju eliminacyjnego Grand Prix MOSiR Par Mieszanych:

1    Aleksandra Przepiórka/Konrad Biernacki
2    Anna Kurzdym/Tomasz Urbaniak
3    Anna Wilczyńska/Paweł Kryda
4    Karolina Rzempowska/Andrzej Romanowski
5-6    Paulina Dyszerowicz/Jakub Michalski
    Edyta Biernat/Adrian Zalewski
7-8    Katarzyna Pakuła/Piotr Nockowski
    Kamila Śnieżewska/Jakub Waszyrowski
9-12    Hanna Kociołek/Kamil Ignatowski
    Marta Raźniewska/Krzysztof Romejko
    Agnieszka Zielińska/Dariusz Migdal
    Martyna Witkowska/Michał Nowak
13-16    Monika Chmiel/Mateusz Fydrych
    Katarzyna Klepaczka/Wojciech Kosmatka
    Daria Nowogórska/Bartek Chorąziak
    Paulina Czubak/Krystian Kaczmarski
17-24    Magdalena Hamera/Patryk Grzelczak
    Monika Łaska/Bartosz Gluba
    Natalia Myszakowska/Michał Ornatowski
    Milena Jarzębska/Adrian Wódka
    Karolina Ogłoza/Marcin Niewiadomski
    Karolina Dębowska/Piotr Śmiechura
    Katarzyna Zajączkowska/Tomasz Pietras
    Dominika Berska/Michał Błaszczyk

Ranking mężczyzn

Adam Chrobot    1822 pkt.
Konrad Biernacki    1809 pkt.
Krzysztof Kłaczek    1546 pkt.
Mateusz Skoneczny    1461 pkt.
Maciej Biernat    1461 pkt.

Ranking kobiet
Anna Kurzdym    774 pkt.
Agnieszka Leśniewicz    732 pkt.
Martyna Kwiatkowska    702 pkt.
Ewelina Grzelak    702 pkt.
Martyna Witkowska    673 pkt.

Zobacz także:

Projekt Plazówka 2012 – 3 turniej (foto)

Turniej Siatkówki Plażowej Nocą – Burzenin 2012 (foto)

Pabiks Cup (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
4sss
II Turniej Grand Prix MOSiR Par Mieszanych (foto)
7c57b2d3c62191ff14824e9ce1440398
XV Finał Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej
1
XVII sezon Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*