miks_01W weekend, 21 i 22 lipca, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz rynku Manufaktury odbyły się kolejne turnieje z cyklu Projekt Plażówka 2012, którego organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Już po raz trzeci w tym roku, na boiskach MOSiR usytułowanych w Parku 3 maja siatkarki oraz siatkarze rywalizowali w turnieju par mieszanych. Te nietypowe rozgrywki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród łódzkich zawodników. Pomimo sportowej rywalizacji zawodom towarzyszy przyjazna atmosfera, którą chwalą wszyscy uczestnicy. W niedzielny poranek do zawodów przystąpiło 20 par, popularnie nazywanych mikstami. Niestety przed pierwszym półfinałem z powodu kontuzji z rozgrywek musiała wycofać się para Zielińska/Górski, dzięki czemu do finału awansował duet Dyszerowicz/Michalski. Za to w drugim półfinale nie brakowała emocji. Bardzo wyrównany pojedynek stoczyły pary -Witkowska/Nowak oraz Biernat/ Zalewski. Nieznaczną przewagę zdołali wypracować Ci drudzy, wygrywając 21:19 i awansując tym samym do finału. Finałowe spotkanie rozpoczęli w bardzo dobrym stylu Edyta Biernat oraz Adrian Zalewski, którzy prowadzili 5:0. Dzięki bardzo dobrym zagrywkom Adriana Zalewskiego, para ta powiększała swoją przewagę nad Pauliną Dyszerowicz i Jakubem Michalskim. Ostatecznie mecz zakończył się 21:11 i triumfem w całym turnieju pary Biernat/ Zalewski. Trzecie miejsce dla Martyny Witkowskiej oraz Michała Nowaka.

W sobotę rynek Manufaktury gościł siatkarki uczestniczące w II turnieju eliminacyjnym o Puchar Manufaktury. Rozgrywkom siatkówki plażowej kobiet przyglądał się gość specjalny. Plażę na rynku odwiedziła Elżbieta Trześniewska – była koszykarka Łódzkiego Klubu Sportowego, 5-krotna mistrzyni Polski, reprezentantka Polski, olimpijka z Sydney (2000) i mistrzyni Europy z 1999 roku. Nie była to jedyna niespodzianka sobotnich zawodów. Jeden ze sponsorów turnieju – siłownia Pure zorganizowała na Plaży pokazy fitness. W sportowej rywalizacji również nie brakowało wrażeń. Półfinałowe spotkanie pomiędzy parą Fokczyńska/Kwiatkowska a Dalkowska/Rzempowska zakończyło się triumfem tych pierwszych 2:0. Po pewnym zwycięstwie w pierwszym secie, druga odsłona obfitowała w zacięte i efektowne akcje, a zakończyła się grą na przewagi i sukcesem Fokczyńskiej i Kwiatkowskiej. Drugi półfinał to wyraźna dominacja pary Koźma/Kurzdym, które ani na chwilę nie dały nadziei na końcowy sukces swoim przeciwniczkom – parze Robak/Berska i w przekonujący sposób zwyciężyły 2:0. Pierwszy set finału to niewykorzystana szansa Aleksandry Fokczyńskiej oraz Aleksandry Kwiatkowskiej, które prowadząc niemal cały set trzema punktami w końcówce pozwoliły się dogonić doświadczonym siatkarkom Ninie Koźmie i Annie Kurzdym. Głównie dzięki wspaniałej grze w obronie zawodniczki te odrobiły straty i objęły prowadzenie w spotkaniu. W drugim secie wyrównana walka toczyła się do stanu 5:5, po którym para Koźma/Kurzdym wyraźnie „podkręciła obroty” i ze zdecydowaną przewagą wygrała seta jak i cały turniej. Dla Niny Koźmy był to drugi z rzędu sukces w turnieju eliminacyjnym o Puchar Manufaktury. Z meczu o 3 miejsce zwycięsko wyszły natomiast Agnieszka Robak oraz Dominika Berska, stając na najniższym stopniu podium.

joomplu:39654

Trzecią odsłonę eliminacji mężczyzn Pucharu Manufaktury wygrała para Maciej Biernat/ Mateusz Skoneczny, którą wspiera biuro podróży Sol Travel oraz siłownia I’m Fit. Do finału turnieju zasłużenie awansowały dwa duety bez porażki w tych zawodach. Jednak przebieg półfinału z udziałem Konrada Biernackiego/Damiana Jakiela oraz Adama Łosia/Konrada Andrzejczaka nie wskazywał na taki skład finałowego pojedynku. Prawie przez całe spotkanie prowadzili Ci drudzy, jednak w końcówce meczu para Biernacki/Jakiel, szczególnie dzięki dobrej grze tego drugiego, zdołała odrobić stratę i ostatecznie awansować do finału. Drugi półfinał tylko początkowo miał wyrównany przebieg. Para Krzysztof i Piotr Kłaczek po dobrym otwarciu spotkania, w dalszym etapie meczu musiała uznać wyższość prezentujących wysoką formę siatkarzy Biernat/Skoneczny, którzy bardzo pewnie wygrali kolejny pojedynek. Mecz o 3 miejsce to wyraźna przewaga braci Kłaczek, którzy nie dając większych szans duetowi Łoś/Andrzejczak w przekonujący sposób wskoczyli na najniższy stopień podium.

Decydujące spotkanie turnieju, jak na finał przystało odbywało się na bardzo wyrównanym, wysokim poziomie. Niemal cały pojedynek to walka punkt za punkt, z której ostatecznie zwycięsko wyszli Maciej Biernat i Mateusz Skoneczny pokonując 21:19 Konrada Biernackiego i Damiana Jakiela. Podobnie jak Nina Koźma w turnieju kobiet tak w zawodach mężczyzn ponownie bezkonkurencyjnym okazał się Maciej Biernat zwyciężając w Manufakturze po raz drugi z rzędu, grając z innym partnerem.

W rankingu Projektu Plażówki 2012 wśród mężczyzn status quo. Prowadzi niezmienne Konrad Biernacki, który jednak powiększył swoją przewagę nad goniącymi go rywalami. Wśród kobiet również bez zmian na pozycji liderki – prowadzi Martyna Witkowska.

W najbliższy weekend (28-29 lipca) następne turnieje Projektu Plażówki: Plaża Janówka 2012 oraz III turniej eliminacyjny o Puchar Manufaktury Kobiet.

Ranking Projekt Plażówka 2012 mężczyzn:
1.    Konrad Biernacki    2088 pkt.
2.    Adam Chrobot    1878 pkt.
3.    Krzysztof Kłaczek    1666 pkt.
4.    Maciej Biernat    1621 pkt.
5.    Mateusz Skoneczny    1541 pkt.

Ranking Projekt Plażówka 2012 kobiet:
1.    Martyna Witkowska    1114 pkt.
2.    Anna Kurzdym    1026 pkt.
3.    Karolina Rzempowska    934 pkt.
4.    Agnieszka Leśniewicz    780 pkt.
5.    Edyta Biernat    748 pkt.

Wyniki III turnieju eliminacyjnego Grand Prix MOSiR Par Mieszanych:

1    Edyta Biernat/Adrian Zalewski
2    Paulina Dyszerowicz/Jakub Michalski
3    Martyna Witkowska/Michał Nowak
4    Agnieszka Zielińska/Radosław Górski
5-6    Katarzyna Pakuła/Piotr Nockowski
    Karolina Dębowska/Piotr Śmiechura
7-8    Joanna Biniecka/Piotr Strożek
    Patrycja Łuczak/Mariusz Furmaniak
9-12    Anna Kurzdym/Tomasz Urbaniak
    Marta Raźniewska/Adam Terka
    Kamila Śnieżewska/Jakub Waszyrowski
    Joanna Rzepecka/Tomasz Narowski
13-16    Hanna Kociołek/Kamil Ignatowski
    Karolina Mastalerz/Maciej Han
    Anna Paszewska/Łukasz Zieliński
    Anna Michalska/Jakub Wołowski
17-20    Daria Nowogórska/Bartłomiej Chorąziak
    Karolina Ogłoza/Marcin Niewiadomski
    Katarzyna Zajączkowska/Tomasz Pietras
    Agnieszka Niewiadomska/Adam Taroń

Wyniki II turnieju eliminacyjnego o Puchar Manufaktury Kobiet:

1    Nina Koźma/Anna Kurzdym
2    Aleksandra Fokczyńska/Aleksandra Kwiatkowska
3    Agnieszka Robak/Dominika Berska
4    Kamila Dalkowska/Karolina Rzempowska
5-6    Martyna Witkowska/Agnieszka Leśniewicz
    Kamila Śnieżewska/Edyta Biernat
7-8    Ewelina Zuwald/Monika Zielińska
    Żaneta Gajda/Magdalena Kociołek

Wyniki III turnieju eliminacyjnego o Puchar Manufaktury Mężczyzn:

1    Maciej Biernat/Mateusz Skoneczny
2    Damian Jakiel/Konrad Biernacki
3    Krzysztof Kłaczek/Piotr Kłaczek
4    Adam Łoś/Konrad Andrzejczak
5-6    Andrzej Romanowski/Przemysław Pawłowski
    Adrian Trejster/Jakub Cyprys
7-8    Tomasz Maj/Piotr Golinowski
    Artur Pasiński/Łukasz Zimoń

Zobacz także:

Projekt Plażówka 2012 – 14/15 lipca (foto)

Projekt Plażówka 2012 – 7/8 lipca (foto)

Projekt Plazówka 2012 – 3 turniej (foto)

Turniej Siatkówki Plażowej Nocą – Burzenin 2012 (foto)

Pabiks Cup (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Superpuchar Polski 2018 im. Andrzeja Niemczyka
siatkowkalkss
MMKS Łęczyca – ŁKS Łódź 2:3
5
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2013/2014 – 2 kolejka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*