61siatkaaNa rynku w Manufakturze przez dwa dni zarówno siatkarki jak i siatkarze plażowi rywalizowali w turniejach eliminacyjnych o Puchar Manufaktury. Ponadto w ubiegłą niedzielę na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi odbył się II turniej eliminacyjny Grand Prix MOSiR Par Mieszanych. Turnieje te koordynował Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, organizator cyklu Projekt Plażówka 2012.

W sobotę do współzawodnictwa przystąpiły panie, dla których był to pierwszy w tym roku występ na piaszczystym boisku łódzkiej Manufaktury. Z uwagi na możliwość gry tylko na jednym boisku, w turnieju uczestniczy jedynie 8 par. Zainteresowanie rozgrywkami jest dużo większe, dlatego rywalizacja rozpoczyna się już na etapie zapisów do turnieju, których należy odpowiednio wcześnie dokonać. W sportowej walce już na początku zawodów doszło do niecodziennej sytuacji. Para Witkowska/Lipińska przegrywała bowiem spotkanie przeciwko Zajączkowskej/Wysockiej już 10:19, by w samej końcówce pojedynku dogonić przeciwniczki i ostatecznie wyjść zwycięsko z tej potyczki. Po tak wygranym meczu zawodniczki niewątpliwie nabrały wiatru w żagle i pewnie dotarły do finału, łatwo pokonując w spotkaniu półfinałowym parę Fokczyńska/Mierzyńska. Drugi półfinał to również spora przewaga jednej z drużyn. Siatkarki Makaruk/Koźma pewnie awansowały do finału pokonując parę Robak/Berska. W meczu o 3 miejsce sporą przewagę wypracowały Aleksandra Fokczyńska oraz Andżelika Mierzyńska, którą utrzymały do końca rywalizacji, co pozwoliło stanąć na najniższym stopniu podium. Od początku spotkania decydującego o triumfie w całym turnieju Karolina Makaruk wraz z Niną Koźmą kontrolowały przebieg prowadząc kilkoma punktami. W końcówce Martyna Witkowska oraz Patrycja Lipińska próbowały jeszcze odrobić stratę lecz doświadczone zawodniczki Makaruk/Koźma nie dały już sobie odebrać zwycięstwa w całym turnieju.

Po sobotniej rywalizacji kobiet, w niedzielę przyszedł czas na II turniej eliminacyjny o Puchar Manufaktury Mężczyzn. Od rozpoczęcia zawodów bardzo dobrą formę prezentowali Maciej Biernat oraz Adam Łoś wygrywając swoje spotkania w przekonujący sposób. Para ta w półfinale zmierzyła się z Adrianem Trejster grającym w parze z Jakubem Cyprysem. Również ten pojedynek miał jednostronny przebieg i po zwycięstwie 21:14 duet Biernat/Łoś awansował do finału. Drugi półfinał to wyrównana, bratobójcza walka pomiędzy Krzysztofem Kłaczkiem i Adamem Chrobotem oraz Michałem Kobiereckim i Piotrem Kłaczkiem. Po zaciętej rywalizacji, z minimalnego zwycięstwa 21:19 mógł cieszyć się starszy z braci Kłaczek – Piotr. Mecz o trzecie miejsce tylko początkowo miał wyrównany przebieg. W drugiej części pojedynku para Trejster/Cyprys powiększała swoją przewagę, zwyciężając ostatecznie 21:14. Spotkanie finałowe lepiej rozpoczęli siatkarze Kobierecki/Kłaczek uzyskując nieznaczną przewagę, którą jednak para Biernat/Łoś szybko zdołała zniwelować, aby następnie objąć prowadzenie. Dzięki bardzo pewnej grze, Ci drudzy kontrolując pojedynek, utrzymali przewagę zasłużenie wygrywając cały turniej.

joomplu:39393

Boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Małachowskiego w Łodzi gościły w niedzielę po raz drugi pary mieszane. Podobnie jak przed tygodniem, faworytami całych zawodów byli zwycięscy I turnieju – para Przepiórka/Biernacki, która bez większych problemów dotarła do półfinału. W nim zmierzyła się z duetem Lipińska/Dąbrowski, pewnie wygrywając również i to spotkanie. W połowie drugiego półfinału przewagę nawet 6 punktów miała para Witkowska/Nowak, jednak ich przeciwnicy Rzempowska/Migdal systematycznie odrabiali straty, by w końcówce spotkania doprowadzić do remisu 20:20. Niezwykle zaciętą walkę i próbę nerwów lepiej znieśli Ci drudzy ostatecznie wygrywając 26:24. Mecz finałowy to popis gry zwłaszcza Dariusza Migdala, który wraz z Karoliną Rzempowską niespodziewanie łatwo poradził sobie z faworyzowaną parą Aleksandra Przepiórka/Konrad Biernacki, a tym samym triumfując w turnieju.

Pocieszeniem dla Konrada Biernackiego może być fakt objęcia prowadzenia w rankingu Projekt Plażówka 2012. Dzięki bardzo dobrym wynikom zarówno w turnieju kobiet jak i par mieszanych w rankingu kobiet na pozycję liderki awansowała Martyna Witkowska.

W następny weekend (21-22.07) kolejne turnieje Projektu Plażówka: II turniej eliminacyjny o Puchar Manufaktury Kobiet (sobota), III turniej eliminacyjny o Puchar Manufaktury Mężczyzn (niedziela) oraz III Grand Prix MOSiR Par Mieszanych (niedziela).

Wyniki I turnieju eliminacyjnego o Puchar Manufaktury Kobiet:
1    Karolina Makaruk/Nina Koźma
2    Martyna Witkowska/Patrycja Lipińska
3    Aleksandra Fokczyńska/Andżelika Mierzyńska
4    Agnieszka Robak/Dominika Berska
5-6    Kamila Śnieżewska/Edyta Biernat
    Daria Nowogórska/Marta Raźniewska
7-8    Paulina Dyszerowicz/Violeta Sokół
    Katarzyna Zajączkowska/Agnieszka Wysocka

Wyniki II turnieju eliminacyjnego o Puchar Manufaktury Mężczyzn:

1    Maciej Biernat/Adam Łoś
2    Michał Kobierecki/Piotr Kłaczek
3    Adrian Trejster/Jakub Cyprys
4    Krzysztof Kłaczek/Adam Chrobot
5-6    Jakub Kubacki/Adrian Broniarek
    Maciej Michalak/Andrzej Romanowski
7-8    Piotr Chmielewski/Bartłomiej Witczak
    Piotr Golinowski/Tomasz Słaboń

Wyniki II turnieju eliminacyjnego Grand Prix MOSiR Par Mieszanych:

1    Karolina Rzempowska/Dariusz Migdal
2    Aleksandra Przepiórka/Konrad Biernacki
3    Patrycja Lipińska/Bartłomiej Dąbrowski
4    Martyna Witkowska/Piotr Nowak
5-6    Katarzyna Pakuła/Piotr Nockowski
    Marta Raźniewska/Adam Terka
7-8    Karolina Dębowska/Piotr Śmiechura
    Paulina Dyszerowicz/Jakub Michalski
9-12    Sandra Leśko/Bartosz Kuron
    Anna Kurzdym/Tomasz Urbaniak
    Karolina Mastalerz/Maciej Han
    Kamila Śnieżewska/Jakub Waszyrowski
13-16    Daria Nowogórska/Bartek Chorąziak
    Monika Różańska/Artur Sławnikowski
    Monika Czesna/Krystian Kaczmarski
    Kamila Dalkowska/Łukasz Kuliberda
17-23    Karolina Chmielewska/Konrad Serafiński
    Natalia Myszakowska/Michał Ornatowski
    Agata Kaczmarek/Radosław Górski
    Katarzyna Zajączkowska/Tomasz Pietras
    Karolina Ogłoza/Marcin Niewiadomski
    Dominika Berska/Michał Błaszczyk
    Edyta Biernat/Tomasz Maj

Ranking kobiet
1.    Martyna Witkowska    906 pkt.
2.    Karolina Rzempowska    878 pkt.
3.    Anna Kurzdym    866 pkt.
4.    Agnieszka Leśniewicz    732 pkt.
5.    Martyna Kwiatkowska    702 pkt.
Ranking mężczyzn
1.    Konrad Biernacki    2016 pkt.
2.    Adam Chrobot    1878 pkt.
3.    Krzysztof Kłaczek    1602 pkt.
4.    Maciej Biernat    1541 pkt.
5.    Mateusz Skoneczny    1461 pkt.

Zobacz także:

Projekt Plażówka 2012 – 7/8 lipca (foto)

Projekt Plazówka 2012 – 3 turniej (foto)

Turniej Siatkówki Plażowej Nocą – Burzenin 2012 (foto)

Pabiks Cup (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
siatkaplaza
Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej (foto)
siatkowkaplazowa
XIV Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej (foto)
9pp2
Projekt Plażówka 2016 – II turniej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*