Projekt Lipowe Historie – weź udział

lipowehistorie127 lutego, w godz. 16-18 w siedzibie Rady Osiedla Stare Polesie (ul. Żeromskiego 25/30) odbędzie się pierwsze spotkanie związane z tworzeniem przedstawienia opartego na historiach mieszkańców ulicy Lipowej.

– My, sześć wolontariuszek Stowarzyszenia STOP – KLATKA, uważamy, że wspólne tworzenie daje znakomitą możliwość poznawania się i solidarnego współdziałania, dlatego postanowiłyśmy zaproponować współpracę nad amatorskim przedstawieniem teatralnym dotyczącym ulicy Lipowej – mówi Karolina Adamczyk. –  Przedstawienie odbędzie się wiosną, a zostanie przygotowane zgodnie z pomysłami, gustami, umiejętnościami i poczuciem humoru uczestników bezpłatnych zajęć, które rozpoczynamy 27 lutego.

– Nasze pierwsze spotkanie będzie miało charakter integracyjny, ponieważ, żeby wspólnie tworzyć, trzeba się wpierw zaznajomić – dodaje. – Integrować się zamierzamy poprzez zabawę, w miłej atmosferze i zgodnie z zasadą dobrowolności – każdy może wziąć udział w tych ćwiczeniach, które się mu podobają, jeśli zaś woli zostać z boku, ma do tego bezwzględne prawo. Liczymy również, że 27 lutego uda nam się wymienić refleksjami, skojarzeniami bądź anegdotami dotyczącymi ulicy Lipowej. Dlatego zależy nam na obecności każdego, kogo nasze zaproszenie zainteresuje. Nawet osoby, które nie zechcą uczestniczyć w następnych warsztatach mogą wnieść coś do wiosennego przedstawienia swoją wypowiedzią, która być może zainspiruje innych.

Zapraszamy osoby w każdym wieku i z każdym zasobem talentów – podkreśla Adamczyk. – Nie usiłujemy bowiem poprzez nasze warsztaty wykształcić profesjonalnych artystów teatru, ale spotkać otwartych ludzi, którzy mają ochotę na kreatywne spędzenie razem kilku godzin. W pracy nad spektaklem istotne będą najróżniejsze umiejętności – zatem ci, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu scenariusza, oświetlenia, zaprojektowaniu scenografii, muzyki, albo poczęstunku na popremierowe świętowanie są na wagę złota! – tak samo jak wykonawcy głównych ról. Równie cenne są osoby o umiejętnościach organizacyjnych oraz te z krytycznym spojrzeniem – wszak ono jest domeną reżyserów… Mamy nadzieję na współpracę w miłej atmosferze i obudzenie na wiosnę twórczych sił.

Kontakt:

e-mail: daw.lodz@gmail.com
http://dawlodz.mojeforum.net/index.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *