Projekt Łąkowa 29

lakowa29Kto chciałby poznać historię jednego z najbardziej magicznych miejsc w Łodzi – kompleksu filmowego przy zbiegu ul. Łąkowej i al. Mickiewicza, może odwiedzić stronę internetowej przedsięwzięcia Projekt Łąkowa 29.

Wraz z początkiem 2010 roku – roku, w którym od powstania historycznej już Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi mija 65 lat – ruszyła oficjalna strona internetowa Projektu Łąkowa 29 (http://www.lakowa29.pl/), wspólnego przedsięwzięcia firm i instytucji, które na swoją siedzibę wybrały obiekty po dawnej wytwórni i chlubnie kontynuują filmowe tradycje tego wyjątkowego punktu na mapie Łodzi.

Dzisiaj adres Łąkowa 29 skupia wiele ważnych dla branży filmowej firm i instytucji. Tutaj mieści się studio udźwiękawiające i współprodukujące wiele najnowszych polskich filmów – Toya Studios, również tutaj znajduje się czołowy polski producent niezależny – Opus Film. Magazyny ze zbiorami kostiumów i broni po dawnej WFF ma w swojej pieczy Łódzkie Centrum Filmowe, zaś pamięć o osiągnięciach wybitnych twórców pielęgnuje łódzki oddział Filmoteki Narodowej. Ulica Łąkowa przyciąga jednak nie tylko świat filmowców.

W halach dawnej WFF dziś kręcone są nie tylko filmy, ale także liczne reklamy, odbywają się tam koncerty, można zobaczyć sztuki teatralne, a także jest to miejsce rozmaitych wydarzeń towarzyszących wielu łódzkim festiwalom.

/info.pras.

Jeden komentarz do “Projekt Łąkowa 29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy