Projekt – Do zobaczenia

Co gdyby nagle zapadła ciemność, a wszystko co widzimy wydawałoby się „za mgłą”? Co gdybyśmy mogli polegać tylko na zmyśle słuchu i węchu, a przed oczami nie byłoby nic? Centrum Kultury Młodych zwiększa świadomość społeczeństwa na temat życia i problemów osób niewidomych!

„Do zobaczenia” to wspaniały projekt edukacyjno – integracyjny skierowany zarówno do osób niewidomych jak i zdrowych mieszkańców Łodzi. Organizator tego niecodziennego przedsięwzięcia – Centrum Kultury Młodych ma na celu rozszerzanie oferty dla osób niewidomych, integrację osób niepełnosprawnych ze zdrowymi członkami społeczności,
a przede wszystkim zwiększenie świadomości i wrażliwości na osoby niewidome wśród młodzieży.

Cykl spotkań projektu „Do zobaczenia” będzie na pewno intrygujący i przełamie nie jedne wątpliwości związane z życiem osób niewidomych/niedowidzących. Wydarzenia będą łamać stereotypy i mity z nimi związane oraz udzielą odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. W trakcie spotkań pokażemy jak wygląda „Dzień z życia Superbohatera”, odbędą się warsztaty taneczne „Tańcząc w ciemności” oraz „Savoir vivre w stosunku do osób niewidomych” – czyli co wypada, a czego nie wypada nam robić w codziennych sytuacjach.

Więcej informacji już wkrótce!
Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://ckm.lodz.pl/
Na nasz fanpage: facebook.com/ckmlodz/ lub telefonicznie: +48 42 684 24 02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *