portlodzPort Łódź wzbogacił sięo nową ofertę kulturalną dla swoich Gości. W jednym z lokali Centrum można odwiedzić galerię sztuki artystów ze stowarzyszenia „Project ART”. W galerii obejrzymy obrazy takich twórców jak Emilia Gąsienica – Setlak,  Jerzy Dołżyk czy Krzysztof Ryfa.

To już druga taka artystyczna inicjatywa malarskich inspiracji organizowana w Porcie Łódź. Pierwszą wystawę obrazów – „Maski” Iwony Ostrowskiej – można było oglądać w Centrum od maja do lipca tego roku.

Obecna wystawa zorganizowana przez założycieli „Project ART.”, Iwonę Ostrowską i Arkadiusza Świderskiego dostępna będzie dla naszych Klientów w lokalu położonym naprzeciwko sklepu Smyk.

– Port Łódź to nie tylko miejsce  z bogatą ofertą handlową ale także miejsce spędzania wolnego czasu – z ofertą eventową, społeczną, a także kulturalną. Zorganizowana w Porcie Łódź wystawa pokazuje, że sztuka może być dostępna dla każdego na wyciągnięcie ręki, chociażby podczas wizyty  w naszym Centrum – mówi Emilia Lange – Cichocka, menadżer marketingu Port Łódź.

„Project ART” jest świadomym działaniem artystów, które ma na celu promocję sztuki. Artyści pomagają w rozwoju ludzkiej wrażliwości otwierając odbiorcę na nowe przestrzenie i możliwości. Inspirują twórczo i odkrywają pasje pokazując, jak w prosty sposób można odczuwać sztukę.

Lista twórców prezentujących prace w Porcie Łódź w nowej galerii „Project ART”:
1.    Jerzy Dołżyk, Warszawa
2.    Krzysztof Ryfa, Ostrów Wlkp
3.    Izabela Josch, Katowice
4.    Iwona Ostrowska, Warszawa
5.    Szymon Wojtak, Ostrów Wlkp
6.    Dariusz Marszałek, Bielsko-Biała
7.    Wal Jarosz, Koszalin
8.    Emilia Gąsienica – Setlak, Kraków
9.    Andrzej Fronczak, Włocławek
10.    Arkadiusz Świderski, Warszawa

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kluczobrazu
Obraz – pojęcie, natura, miejsce, fenome
Sztuka DC. Świt superbohaterów (foto+wideo)
komiks
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*